Дезертири покращують статистику?

Дезертири покращують статистику?

На ідею від «команди Зе» повністю ліквідувати всі 34 військових прокуратури на чолі з Головним військовим прокурором, генералом армії Анатолієм Матіосом, його підлеглі публічно заговорили про «п’яту колону», яка «в умовах війни» хоче ліквідувати стратегічне для обороноздатності відомство. Але чому такі низькі показники роботи прокурорів у погонах?


Колеги з «Німецької хвилі» з цього приводу повідомляють:

«До п'ятиріччя «перезапуску» військова прокуратура відзвітувала про ефективність своєї роботи. Тепер її представники використовують цей звіт, намагаючись посилити власну позицію у заочній дискусії з Офісом Президента Володимира Зеленського.

Згідно з документом, зараз у структурі працює 684 прокурорів. Це 6 відсотків від загальної кількості працівників органів прокуратури. При цьому за п'ять років військові прокурори передали до суду понад 15,5 тисяч обвинувальних актів або 75 відсотків від загальної кількості по країні.

«Ми є найефективнішим правоохоронним органом», – стверджує в розмові з DW заступник військового прокурора Центрального регіону Руслан Кравченко.

Але навіть усередині ГПУ не всі поділяють такий підхід до статистики. За словами керівника другого слідчого відділу управління спецрозслідувань ГПУ Андрія Родіонова, за цими цифрами криються переважно справи про дезертирство.

«Це поширений, але нескладний злочин, він не потребує багато роботи від слідчого чи прокурора», – пояснює він.

Припущення Андрія Родіонова, підтверджують й інші дані ГПУ. Раніше відомство повідомляло, що за 2014-2018 рр. його слідчі спрямували до судів 11,3 тисячі обвинувальних актів за статтями «Дезертирство» і «Самовільне залишення місця військової служби».  З судових рішень за цими статтями видно – в більшості випадків винні самі визнають провину і отримують умовні терміни. Особливо – колишні солдати та офіцери 51 Володимир-Волинської ОМБр, яких на початках війни кинули в самісіньке пекло боїв погано навченими, неоснащеними і без адекватного командування з боку генералів.

Руслан Кравченко підтвердив, що справи за названими статтями справді ведуть військові прокурори, але, заперечив, що покарання дезертирів – основна частина роботи його відомства.

«При цьому військовим прокурорам часто дорікають відсутність прогресу в розслідуваннях гучних «армійських» злочинів: розкрадань в «Свинборонопромі» (ДП «Укроборонпром»), вибухів мінометів «Молот» із загибеллю солдатів,  пожеж на артилерійських складах чи причин поразки в «Іловайському котлі».

«Розслідування російської агресії» займає окремий розділ у згаданому звіті. Йдеться про 126 обвинувальних актів та 77 засуджених осіб. Щоправда, значна частина цих судових проваджень розглядається у заочному режимі без участі обвинувачених, зокрема і російських військових діячів, які навряд чи колись потраплять до рук українського правосуддя», – вказує «Німецька хвиля».

Світлана КОМА.

На фото «Німецької хвилі»: Анатолій Матіос.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Децентралізація влади в Україні...

Децентралізація влади в Україні...

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (73) - 13.5%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (235) - 43.4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (168) - 31.1%