Партійне мародерство

Партійне мародерство

Політичні безсоромники вартістю 5 млрд 900 млн грн забули, що 6 стаття Конституції УРСР давно скасована!


В час, коли Україна з останніх сил намагається стримати російську агресію на Сході та платить життям найкращих синів і дочок за збереження територіальної цілісності та суверенітету нашої держави, колишня влада ще в 2016 р. виділила сама собі мільярди гривень на… фінансування політичних партій. Але й «нові партії», які набрали 2 і більше відсотків голосів на виборах 21 липня 2019 р., виявляється, нічим не кращі. Всі як один із 11 фаворитів мовчки погодилися й далі жерти бюджетний пиріг країни, що в стані війни…

Тому громадськості не залишалося нічого іншого, як в законний спосіб звернути увагу Президента України Володимира Зеленського на цей цинізм. Главі держави запропоновано скасувати відповідний закон, а зекономлені кошти скерувати на потреби армії та родин полеглих в АТО/ООС військовослужбовців.

Отже, 12 серпня ц. р. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) ухвалило рішення про надання 11 політичним партіям державного фінансування їхньої статутної діяльності на підставі результатів позачергових парламентських виборів, що відбулися 21 липня в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.

Як повідомляється на офіційному сайті НАЗК, право на отримання держфінансування статутної діяльності отримали партії «Слуга народу» (голова – Дмитро Разумков), «Опозиційна платформа – За життя» (Віктор Медведчук), «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» (Юлія Тимошенко), «Європейська солідарність» (Петро Порошенко), «Голос» (Святослав Вакарчук), «Радикальна партія Олега Ляшка» (Олег Ляшко), «Сила і честь» (Ігор Смешко), «Опозиційний блок» (Олександр Вілкул),  «Українська стратегія Гройсмана» (Володимир Гройсман), «Партія Шарія» (Анатолій Шарій) і Всеукраїнське об'єднання «Свобода» (Олег Тягнибок).

«Всі вони виконали умови для отримання коштів із Держбюджету, зокрема зобов'язання про відкриття окремого гривневого рахунку в установі банку України. Політичні партії отримують право на державне фінансування їхньої статутної діяльності з дня, наступного за днем відкриття першого засідання Верховної Ради, обраної на минулих виборах», – зазначається.

А до завершення цього року багатомільйонні суми продовжують отримувати «Народний фронт» (голова – Арсеній Яценюк), «Блок Петра Порошенка» (Петро Порошенко), «Самопоміч» (Андрій Садовий), «Радикальна партія Олега Ляшка» (Олег Ляшко) та «Опозиційний блок» (Олександр Вілкул).  

Ще 1 серпня 2019 р. у публікації «Вазон розвіяних ілюзій» «Волинська газета» каменя на камені не залишила від ганебної практики владних партій жирувати за рахунок обездоленого народу. Точка зору газети знайшла підтвердження в результатах підтримки електронної петиції про скасування бюджетного фінансування політичних партій набрала більше 25 тис. голосів.

Агенція «Інтерфакс-Україна» 13 серпня повідомила, що петиція розміщена на сайті глави держави 23 липня 2019 р. У тексті її ініціатор запропонував скасувати або призупинити законодавчі акти, що передбачають фінансування за рахунок державного бюджету політичних партій, як тих, які пройшли 5% бар'єр, так і тих, які набрали всього 2%.

«З 2019 року величезні гроші також отримають партії, які не потрапили в парламент. Зараз за державний рахунок будуть фінансуватися не тільки політичні сили, які подолали 5% бар'єр, а й ті, що набрали 2%», – говориться в тексті петиції до Володимира Зеленського.

Також зазначається, що «в цілому на утримання цих партій за 5 років діяльності Верховної Ради український народ повинен витратити близько 5 млрд 900 млн грн».

На сайті вказано, що до кінця збору підписів залишився 71 день, але вона вже набрала необхідну для розгляду кількість голосів. На цей час петиція знаходиться в статусі очікування до розгляду Президентом України і стане лакмусовим папірцем на його здатність виконувати власні обіцянки в сфері боротьби з олігархатом, який прагне й далі жити за рахунок народу.

Та й у сі правові підстави для скасування одіозного, ухваленого в 2016 р. закону про існування партій за рахунок Державного бюджету, очевидні. Одіозна 6 стаття Конституції УРСР про «керівну та спрямовуючу КПСС» давно скасована, а в Основному Законі Україні й слова немає, що Незалежна Україна повинна платити гроші на утримання армади партійних функціонерів. Тим більше, коли деякі з них узагалі перебувають в віртуальному світі («Партія Шарія»), а дехто ще й до того займає явно про путінську політику («Партія Шарія», «Опозиційна платформа – За життя» та «Опозиційний блок»)!

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото «Високого замку»: карикатура на партбудівництво незалежної держави.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (11) - 16.4%
Депутати, адже можуть його звільнити. (18) - 26.9%
Виборці, бо вони носії влади. (26) - 38.8%
Мені байдуже. (10) - 14.9%