Срібло доблесті

Срібло доблесті

Військовослужбовців Оперативного командування «Захід» нагородили орденом «Народний Герой України».


На літній естраді парку імені Тараса Шевченка в м. Рівному відбулася 30-та церемонія нагородження орденом «Народний Герой України». Це – українська недержавна нагорода, запроваджена 2015 р. за ініціативою Андрія Боєчка та Дмитра Щербакова. Орден виготовлений зі срібла 925 проби. Кожна нагорода має індивідуальний номер та елементи захисту. Їх роблять із переплавлених срібних речей, зібраних в усіх охочих.

Нагородою відзначили дев’ятьох героїв, двох із них – посмертно.

Орден має два варіанти: срібний тризуб з червоно-чорною стрічкою на колодці вручають воїнам, які зі зброєю в руках захищали рідну землю, а з жовто-блакитною стрічкою – волонтерам та медикам.

Цього разу ордени вручили командиру танкового батальйону 14-ї Окремої механізованої бригади підполковнику Сергію Корсуну та заступнику командира батальйону 24-ї Окремої механізованої бригади старшому лейтенанту Юрію Капустяку.

Командира батальйону полковника Ігоря Ляшенка та командира розвідувальної роти майора Степана Воробця з 24-ї ОМБр відзначили орденами посмертно. Нагороди їхнім рідним вручив командувач військ ОК «Захід» генерал-лейтенант Олександр Павлюк, який у 2014 р. був командиром цієї частини.

– Дуже тяжко, коли згадуєш тих, хто не з нами, хто віддав своє життя за нашу країну, але ми повинні пам’ятати їх. Ці двоє героїв – офіцери з великої літери, вони завжди йшли попереду і були прикладом для своїх підлеглих. Так було і 19 червня 2014 р., коли вони, не вагаючись, із невеликою групою розвідників кинулися на допомогу одному з підрозділів… Але, на жаль, потрапили у засідку і загинули. Я низько вклоняюсь родинам загиблих героїв, – зазначив у своїй промові Олександр Павлюк.

Також нагороди отримали боєць 25-го батальйону територіальної охорони «Київська Русь» Станіслав Гібадулін,  командир механізованої роти 93-ї ОМБр Ростислав Силівакін, доброволець 1-ої штурмової роти ДУК «Правий сектор» Дениса Гайда, хірург із медичного підрозділу «Госпітальєри» Юрій Скребець та гуманітарний проект Збройних Сил України «Евакуація 200».

Олексій МОСЕЙЧЕНОК,

Агенція «АрміяInform».

На фото автора: комбат із м. Володимира-Волинського Сергій Корсун під час урочистого нагородження.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (28) - 59.6%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.1%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.1%
Мені байдуже (1) - 2.1%