Етнофестиваль «Спасова борода»

Етнофестиваль «Спасова борода»

Українці розпочинали жнива у липні. Умовно, цей процес ділився на 3 етапи: зажинки, жнива та обжинки. Власне обжинки, як завершення важкої фізичної роботи, внаслідок якої люди мали хороший урожай, що дозволяв без голоду прожити рік, святкували щиро, весело та пишно. Колосся на нивах повністю не жали, лишали невеликий клаптик «Спасові на бороду».  Ось як виготовлялася в давнину Спасова борода: залишені колоски зв’язували ниткою червоного кольору, щоб вийшла китиця — Спасова борода. У різних регіонах України цей «витвір мистецтва» називається по-різному: коза, перепілка, Іллі на бороду, Пантелеймону на бороду тощо. Вироблення бороди супроводжувалася жартівливими піснями.

19 серпня вперше в селі Кроватка Копачівської ОТГ Рожищенського району біля мальовничого ставу відбувся перший етнофестиваль «Спасова борода». Організатори дійства подбали про те, щоб справжні українські традиції, можливо, на сьогодні, мало кому відомі, стали ближчими. З метою популяризації забутих звичаїв українського народу, учасники самодіяльних колективів продемонстрували гостям обжинковий обряд вбирання Спасової бороди, який супроводжували веселими та жартівливими піснями. На завершення звичаю – вінок з колосків вручили голові, - інформує Копачівська громада.

На свято завітали поважні гості. З вітальним словом до гостей та учасників дійства звернулися Копачівський сільський голова Олександр Совтис, народний депутат України В’ячеслав  Рубльов, директор Волинського центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархомюк.  

На цьому свято не завершилося, фестиваль продовжили виступи працівників закладів культури ОТГ, які співали народні обжинкові пісні. Під час дійства не було сумно: найменші гості мали змогу посмакувати попкорном, солодкою ватою та іншими смаколиками, пограти в безпрограшну лотерею. Для творчих та креативних – майстер клас «лялька-мотанка» провели бібліотекар  бібліотеки філії с. Уляники Людмила Соромотіна та працівник Рожищенського центру соціальних служб для дітей сім’ї та молоді Катерина Райниш.  На території фестивалю працювали тематичні фотозони.

Всі самодіяльні колективи, які долучилися до фестивального дійства отримали дипломи.

Наш кор.

Фото з сайту копачівської громади.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.1%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.3%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.3%
Банкет під час чуми (28) - 59.6%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.1%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 19.1%
Мені байдуже (1) - 2.1%