Єдність кордонів

Єдність кордонів

Україна, Польща та Білорусь відтепер матимуть спільну точку стику державних кордонів, що розміщена на річці Західний Буг. Таку міжурядову угоду нещодавно підписали на волинській землі. 

Українську сторону представляв голова Державної прикордонної служби України генерал армії України Микола Литвин, від Білорусі – голова Державного прикордонного комітету РБ полковник Олександр Боєчко, а польську делегацію очолив головний комендант Прикордонної варти РП генерал бригади Прикордонної варти Домінік Трач. 
Були на зустрічі також перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Башкаленко, представники профільних служб трьох держав.
– Сьогодні ми завершили роботу з позначення лінії українсько-польського державного кордону на місцевості, а також одночасно дали старт такій роботі на українсько-білоруському кордоні, – зазначив у своєму виступі головний прикордонний уповноважений України Микола Литвин.
Тож відтепер, згідно з угодою, договірне оформлення українсько-польського кордону буде завершене повністю. Стосовно державної межі з Білоруссю, то Україна розраховує, що після підписання цієї угоди розпочнеться процес демаркації.
Умовами договору передбачено протягом трьох місяців створити спільну українсько-білорусько-польську комісію, котра й визначить місце для  позначення точки стику, де встановлять прикордонний знак «Буг», та підпише необхідні документи.
Варто зазначити, що то – результат плідної багаторічної співпраці прикордонних відомств трьох держав. Сторони також зазначили, що договір підписується з огляду на засади поваги суверенітету, територіальної цілісності держав і недоторканості державних кордонів. Крім того, необхідність визначити та позначити таку точку стику трьох сусідніх країн виникла давно.
– Так традиційно склалося, що українсько-білоруський та українсько-польський державні кордони є запорукою співробітництва і дружби між країнами, – запевнив Микола Литвин. – Тож переконаний, що кордон не розділить наші народи, а лише стане перешкодою для протиправної діяльності. 
Після обговорення та обміну інформацією про ситуацію на спільних кордонах високопосадовці трьох держав скріпили договір підписами та потисли один одному руки.
Світлана ДУМСЬКА.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%