Посвята у студенти

Посвята у студенти

6 вересня 2019 р. студенти-першокурсники Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки взяли участь в інавгураційному відкритті 2019/2020 навчального року.

Традиційно дійство посвяти студентів СНУ мало кілька етапів. Відкрив урочистості ректор університету, професор Ігор Коцан поблизу головного корпусу СНУ.

Далі з вітаннями та словами настанови до студентів звернувся митрополит Луцький та Волинський Михаїл, назвавши першокурсників «шановними президентами», підкреслюючи цим відповідальність кожного перед майбутнім своєї держави.

«Черговий ступінь після закінчення університету – це крісло міністра освіти. Сьогоднішньому міністру трішки більше років, аніж студентам, які закінчили університет. Господь кожного кличе в певний час до виконання своїх обов’язків: кого в юному віці, кого в старшому. Я бажаю вам, аби ви усвідомили, що найкраще там, де ти народився. Європа – це не територія, це стан нашої душі. Тому бажаю вам гарної мрії, яка б збувалася у вашому житті. Вірте у себе, ставте собі високі планки і нехай Боже благословення допомагає вам», – наголосив митрополит Михаїл.

Після спільної молитви відбулося освячення молодих умів та покладання квітів до пам’ятників знаковим людям в історії України.

Святковою пішою ходою усі відправилися до стадіону «Спортивне ядро» Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, де і відбулися основні урочистості.

З вітальними словами до юних студентів звернувся ректор університету Ігор Коцан:

«Сьогодні особливе свято. Ми здійснюємо посвяту в студенти першокурсників і від сьогоднішнього дня, вони є офіційними студентами нашого університету. Я маю велику надію, що всі ваші сподівання здійсняться. У вас появиться багато друзів серед однокурсників, і серед викладачів, які будуть супроводжувати вас протягом усього життя. Але найголовніше, ви одержите вміння навчатися, щоб отримати знання. Але пам’ятайте, ви навчаєтесь не для школи, університету, не для батьків і викладачів, ви навчаєтесь тільки для себе і свого життя. Запам’ятайте цей афоризм, користуйтесь ним і ви обов’язково станете успішними! І на завершення я б хотів вам побажати: любіть Україну, примножуйте її славу і ми всі разом будемо щасливі!».

Привітати молодих науковців також прийшли: президент національної академії педагогічних наук України, почесний доктор СНУ ім. Лесі Українки Василь Кремень, т. в. о. голови Волинської облдержадміністрації Олександр Киричук, перший заступник голови Волинської облради Юрій Поліщук, заступник в. о. луцького міського голови Ірина Чебелюк, голова Волинської обласної організації  профспілки працівників освіти і науки України Василь Грановський, батьки, рідні та друзі.

В урочистій обстановці першокурсники присягли на вірність у навчанні і праці своїй альма-матер, рідній Волині та українському народу.

Ольга КОНОНЧУК.

Фото автора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (0) - 0%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (0) - 0%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (0) - 0%
Банкет під час чуми (1) - 100%
Гідна оплата праці держслужбовців (0) - 0%
Підстава для негайного звільнення чиновників (0) - 0%
Мені байдуже (0) - 0%