Напередодні великого посту

Напередодні великого посту

17 березня, в Сиропусну неділю, вперше біля Луцького кафедрального Свято-Троїцького собору з ініціативи митрополита Луцького і Волинського Української православної церкви Київського патріархату Михаїла православне духовенство та парафіяни відзначили заговини на Великий піст. 

Після Божественної Літургії, яка відбулася у верхньому храмі, люди зібралися біля водосвятної каплиці, де поспілкувалися один із одним. Охочі отримали змогу поговорити з митрополитом Михаїлом, який приєднався до громади та приділив багатьом учасникам заходу максимум уваги. Святкову атмосферу доповнювали виступи самодіяльних творчих колективів. 
Кожен міг скуштувати не тільки традиційних млинців, але й кулешу, вареників та навіть чаю і церковного вина. Як стверджують миряни, таких смачних страв вони вже давно не куштували!
Варто відзначити, що Масляна (Масниця) – час підготовки до Великого посту, що передує Великодню. Це час для примирення з ближніми, прощення образ, зміцнення братерських взаємин через спілкування. Тож учасники богослужіння та трапези біля водосвятної каплиці сповна використали можливість долучитися до християнських чеснот, а вишукані частування та піснеспіви лише допомогли їм цікаво та змістовно провести Сиропусну неділю, котру ознаменував ще й постріл із козацької гармати.
Наш кор.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 51.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23%
Мене це не стосується. (6) - 8.1%