Сьогодні, 80 років тому, в Західну Україну вторгся Сталін

Сьогодні, 80 років тому, в Західну Україну вторгся Сталін

На світанку 17 вересня 1939 р., на підставі таємного пакту Молотова-Ріббентропа, Кремль як союзник нацистської Німеччини вторгся в Західну Україну. Таким чином Адольф Гітлер на світанку 1 вересня 1939 р. розпочав Другу світову війну агресією проти Польщі, а Іосіф Сталін 17 вересня того ж року її продовжив.


Навіть через 80 років після цих драматичних подій в українському суспільстві не вщухають дискусії.

Прихильники більшовицької історіографії продовжують переконувати, що «доблесна Червона Армія» прийшла визволяти «єдинокровних братів-українців» від «панської шляхти».  Правда, не вказують, що Західна Україна, Західна Білорусь і частина Литви потрапила під контроль Другої Речі Посполитої внаслідок польсько-радянського мирного договору, укладеного 18 березня 1921 р. між повноваженими представниками Варшави і Москви без будь-якого врахування законних інтересів Української Народної Республіки на чолі з Симоном Петлюрою та його однодумцями.

«Перші совєти», які протрималися на Волині та в інших західноукраїнських областях до 22 червня 1941 р., запам’яталися нашим попередникам нечуваними репресіями, кривавим терором, депортаціями національно свідомих громадян у Сибір, колективізацією і націоналізацією. Останнім людиноненависницьким акордом червоної окупації стали масові розстріли польських офіцерів, священиків та інтелігентів у Катині та інших місцях СССР, які відбулися навесні 1940 р., а також знищення 23-25 червня 1941 р. в’язнів тюрем у м. Луцьку, Дубно, Львові, Володимирі-Волинському, Ковелі та в інших місцях, котре на руках карателів із НКВД та «партсовактіва».

З точки зору шовіністичних та реваншистських кіл, які лосі є в Польщі, день 17 вересня став символом жертовності в відстоюванні інтересів Другої Речі Посполитої та підставою стверджувати, що РККА вступила на територію Західної України незаконно, відтак, східні кордони Польщі повинні повернутися до стану, який існував до початку Другої світової війни, тобто, «аж до Житомєжа» та річки Збруч.

Та обізнані в царині історичної правди та міжнародних договорів фахівці, керуючись підписаним у 1975 р. у м. Хельсінкі актом щодо непорушності повоєнних кордонів у Європі, знають: події 17 вересня 1939 р. допомогли відновити територіальну цілісність України, яка була зафіксована 24 серпня 1991 р., однак продовжують залишатися символом людиноненависницької політики двох найбільш злочинних режимів минулого століття – нацистського на чолі з фюрером Третього рейху Адольфом Гітлером та більшовицького, який уособлював червоний диктатор СССР Іосіф Сталін.

Роман УСТИМЧУК.

На фото з архіву: підрозділі РККА під час параду в м. Львові, вересень 1939 р.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%