Шпиталь у вогні. Спалахнув чи підпалили?

Шпиталь у вогні. Спалахнув чи підпалили?

Загадкова нічна пожежа, котра сталася вночі 20 вересня у Луцькому військовому гарнізонному госпіталі, що на вул. Сенаторки Левчанівської,4, спричинила більше запитань, ніж відповідей. Основне: столітня споруда спалахнула сама чи їй «допомогли»?


Вогонь пожежники  на чолі з генерал-майором служби цивільного захисту Володимиром Грушовінчуком, який, зважаючи на масштабність лиха, особисто прибув на місце трагедії, гасили майже дві з половиною години.  Коли приблизно о 02:25 рятувальники отримали повідомлення про займання на даху, одразу прибули для  боротьби з «червоним півнем».

«На місці події працював 41 рятувальник, залучено 12 одиниць спеціальної основної та допоміжної техінки з міст Луцька, Ківерці, Рожище. Завдяки правильним та оперативним діям персоналу та рятувальників, з будівлі під час пожежі евакуйовано 91 людину, ніхто не постраждав», – сповістив начальник сектору зв'язків із ЗМІ та роботи з громадськістю Управління ДСНС у Волинській області Володимир Нестеров, якому недавно присвоїли звання полковника служби цивільного захисту.

«Вогонь, за інформацією очевидців, почався у крилі, де знаходяться адміністративні приміщення, перекинувся на дах. Полум’я швидко поширилося покрівлею, яка мала дерев'яяні перекриття і була покрита шифером. «Дах згорів за 15 хвилин» – розповів один з очевидців колегам із порталу «Перший канал соціальних новин».

О 03:12 пожежу локалізовали, о 5:00 повністю загасили.

Евакуацію стали проводити відразу, як дізналися про пожежу. Евакуювали усіх пацієнтів та персонал – всього 91 людину, з яких 7 хворих у важкому стані та 11 працівників госпіталю. Пацієнтів розмістили у Луцькій міській клінічній лікарні. Причому, луцькі таксисти служби 579 самомобілізувалися та власним транспортом і безкоштовно допомогли з евакуацією. Постраждалих від пожежі немає. Але, звичайно, викликає подив, чому їх не прийняли інші лікувальні заклади, насамперед, госпіталь для ветеранів війни  та праці і аналогічна структура, що належить ГУ Нацполіції у Волинській області?

«Триває розбір конструкцій. Причина пожежі встановлюється», – повідомив Володимир Нестеров про можливу причину займання. У той же час начальник госпіталю, полковник медичної служби Василь Криворучко на цю тему ще ніяких заяв не робив.

Отже, найголовнішими є 3 обставини.

Перша: ніхто з персоналу військового шпиталю та осіб, які перебували там на лікуванні, не постраждав.

Друга: чому виникла пожежа? Зважаючи, що за часів Президента-втікача Віктора Януковича висловлювалися владні наміри закрити шпиталь зі славною, понад 100-річною історією, а також деякі заяви сучасності, можна припустити, що пожежа виникла не випадково. Тим паче, що останнім часом саме вогонь став вагомим аргументом у боротьбі між антагоністичнами силами навіть на найвищому рівні...

Третя: цілком можливо, що це справа рук російської диверсійно-розвідувальної групи, але це вже в компетенції СБУ...

Роман УСТИМЧУК.

На фото Володимира НЕСТЕРОВА: під час нічної пожежі у військовому шпиталі.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%