Абрикос восени: які роботи необхідно провести?

Абрикос восени:  які роботи необхідно провести?

Обрізка абрикоса

Плоди абрикоса виростають на однорічних букетних гілках. Тому необхідного проводити обрізку крони, щоб постійно оновлювати й омолоджувати дерево. В іншому випадку крона буде згущатися, а врожай плодів – знижуватися.
Обрізка восени – це санітарний захід. У цей період видаляють засохлі й не плодоносні гілки, а також поламані й хворі пагони.
Необхідно також зібрати та знищити опале листя. Саме там зимують багато шкідників та концентруються хвороби.

Внесення добрив

Після того, як з-під дерева прибрані листя й інше рослинне сміття, під нього треба внести добрива, а якщо земля на ділянці кисла, то необхідно її вапнувати (один раз кожні п’ять або шість років).
Восени вносять добрива, що містять калій, фосфор і кальцій. А це може бути зола, крейда або вапно. Азотні добрива застосовувати не можна. Можуть піти в ріст молоді пагони, які не зможуть перенести зиму.
Норми добрив різні для різних дерев. Чим старше дерево, і чим більше крона, тим більшу кількість добрив потрібно. Так, наприклад, при вапнуванні вносять вапна від 5 кг до 10 кг.

Захисні заходи

Для профілактики хвороб і для знищення шкідників, які можуть ховатися в корі дерева, проводять обприскування розчином карбаміду. Це азотне добриво високої концентрації. На дереві до моменту обробки не повинно залишатися листя.
Оптимальним терміном для її проведення може бути пізня осінь. Для ефективності роботи потрібно вибрати суху і безвітряну погоду. Правда, в цю пору погода дуже нестійка, і мало буває таких от днів, але все-таки треба примудритись і провести цю обробку. Вона – дуже важлива. 
Обробка карбамідом є не тільки профілактикою захворювань, до яких схильні абрикосові дерева, але також допоможе деревам перенести морози.
Підготовленим розчином рівномірно обприскують весь стовбур і гілки дерева, а також ґрунт навколо нього.
Ще одним перевіреним і ефективним засобом захистити дерево від шкідників, грибків та інших хвороб, а також підвищити опірність дерева до несприятливих погодних умов є обробка дерев з допомогою побілки. Перед цією операцією необхідно обстежити стовбур дерева і вилікувати наявні ушкодження на ньому. Найчастіше на штамбі з’являються тріщини та рани.
Такі місця необхідно очистити жорсткою щіткою, продезінфікувати розчином залізного купоросу та замазати пошкодження садовим варом або глиною. І тільки після цього провести побілку.
Побілку можна здійснювати за допомогою вапняного розчину, куди додатково вносяться мідний купорос, гній і глина. Можна використовувати ось такий склад: 2 кг вапна, стакан борошняного клейстеру і 200 г мідного купоросу, розведених в 1 відрі води. А можна використовувати водоемульсійну фарбу.
Треба добре полити дерева. Але тут треба дивитися на погоду. Бо як природних осінніх опадів може бути достатньо, а зайва волога тільки нашкодить дереву.

Фото з сайту sadigorod.com.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (40) - 49.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (18) - 22.2%
Мене це не стосується. (10) - 12.3%