Сторінками минулого 03.10.2019

Сторінками минулого 03.10.2019

80 років тому
На Варшавській сцені
Волинський театр ім. Юліуша Словацького з великим успіхом здійснив гастролі у Варшаві, де представив вимогливому глядачеві комедію в трьох діях «Матура» Владислава Фодора у режисерській постановці Чеслава Стржелецького. Критики особливо відзначили гру Барбари Ренської, Едварда Ковальчука, Едварда Червінського і Вацлава Модренського.
На фото із Національного цифрового архіву Польщі: вистава «Mademoiselle» в театрі ім. Юліуша Словацького (нині обласний ляльковий театр) – грають Євгенія Бурбянка, Мєчислав Зонер, Станіслава Висоцька.
(«Волинь», 1935 р.)

65 років тому
Погана слава
Погана слава йде про буфетницю чайної №1 тов. Кропивницьку. Багато трудящих скаржиться , що вона часто-густо недодає здачі, недоливає пива,продає кондитерські вироби дорожче встановлених цін. Ця товаришка спекулює державною власністю, наживається за рахунок покупців. Спекулянтці не місце в радянській торгівлі. Вона повинна понести сувору відповідальність. 
(«Червоний прапор», 1954 р.)

15 років тому
Сало в шоколаді
Виявляється, сало в шоколаді, або «український снікерс» – цілком реальна річ. Скуштувати цей делікатес можна в одному з львівських кафе. Починаючи з літа минулого року, дегустація сала в шоколаді стала одним з обов’язкових пунктів програми для всіх гостей міста, навіть якщо вони терпіти не можуть цього продукту. Порція «українського снікерса» коштує 2 гривні, а процес його приготування зберігається в таємниці.

Новорічні куплети для псів
Дідові Морозу і Снігуроньці, які прийшли на виклик в одну з криворізьких квартир, довелося на ходу міняти сценарій. Замість діточок господар шикарної квартири вивів 5 здоровенних собак в намордниках, які дружно сіли біля ялинки. Чоловік пояснив, що хоче зробити свято для своїх улюбленців. Ще й підкріпив своє прохання 50-доларовою купюрою. Казкові герої, не моргнувши оком, відспівали весь сценарій, підмінивши в куплетах імена дітей іменами собак. Після цього гостинний господар викликав для Діда Мороза і Снігуроньки таксі.
(«Досвітня зоря», 2000 р.)

10 років тому
Між Росією та ЄС
Президент Польщі Алєксандр Квасьнєвський сказав: Україна повинна «утримувати рівновагу в контактах між ЄС і Росією». На його думку, рішення обраного Президентом України Віктора Ющенка найперше вирушити із закордонним візитом саме в Москву «є дуже хорошим». Президент Польщі вважає, що після цього Ющенко поїде до Брюсселя, а також повідомив: новий український Президент наприкінці січня до Польщі для участі в заходах, присвячених 60-річчю визволення Освенціма. Тим часом сам Ющенко заявив: один із перших візитів на посаді Президента України здійснить до Грузії.
(«Досвітня зоря», 2009 р.)

За матеріалами державного архіву у Волинській області підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 21.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (13) - 39.4%
Мені байдуже. (11) - 33.3%