«Провокаційні протистояння всередині країни... грають на користь ворогам...»

«Провокаційні протистояння всередині країни... грають на користь ворогам...»

Новообрана голова облради, професор ЛНТУ Ірина Вахович позачергової сесії скликати не буде, а щодо «формули Штайнмайєра» закликає «підставити Президентові Володимиру Зеленському плече».


Як відомо, по всій Україні минулої неділі проведено акції простесту щодо можливих односторонніх поступок російським окупантам на Донбасі, які намагаються спочатку легалізувати свої бандформування після псевдовиборів, а вже потім обіцяти виведення своїх окупаційних військ.

Зрозуміло, що «формула Штайнмайєра» неоднозначна, тому одні політичні сили її підтримують, а друга категорично засуджують.

Учасники  акції протесту, яка відбулася 3 жовтня в м. Луцьку у фойє обласний органів влади, звернулися до голови облради Ірини Вахович із рекомендацією скликати позачергове сесійне засідання. І ось ввечері 7 жовтня на сайті облради опублікована заява Ірини Вахович:

«Війна на Сході України, яка ведеться з 2014 року, забрала життя уже понад 13 тисяч людей. І ця цифра щодня невблаганно зростає як серед українських військових, так і мирних жителів, приносячи у домівки наших співвітчизників сльози, горе і страждання.

Чи хочемо ми припинення війни на Донбасі? Безумовно, відповідь на це запитання може бути лише ствердною. Більше того, саме це першочергове і надважке завдання ставить собі Президент України Володимир Зеленський та його команда. Чи може бути мирний процес простим, швидким і безпроблемним? Хотілося б вірити, але за наявних обставин, коли Україна вимушена вести переговори з такими підступними супротивниками, на жаль, нереально.

Тристороння контактна група у столиці Білорусі Мінську узгодила й підписала документ, що розвиває так звану «формулу Штайнмайєра». Він передбачає запровадження закону про особливий статус окупованої частини Донбасу після проведення там місцевих виборів згідно із законодавством України та підтвердження вільного і демократичного волевиявлення спостерігачами від ОБСЄ.

Ця подія для окремих політичних сил в Україні стала приводом для піару та маніпуляцій, які ширяться з екранів їх телекомпаній та провокують напруження в суспільстві. У Києві та інших містах України відбуваються акції під гаслом «Зупинимо капітуляцію», учасники яких вважають «формулу Штайнмайєра» згубною, яка допускає здачу українських інтересів на тимчасово окупованих територіях.

Чи мають вони право на вільне висловлення своєї позиції у демократичному суспільстві? Так. Чи є їх думка єдино правильною? Гадаю, що ні. Тим більше, що нещодавні соціологічні дослідження показали, що майже 60 відсотків опитаних не знають, у чому полягає ініціатива мирного врегулювання на Донбасі, відома як «формула Штайнмайєра».

Переконана, що за таких обставин ми маємо керуватися не емоціями та категоричними гаслами, а опиратися на факти, офіційні джерела й інформацію з перших вуст. На даний час таким єдиним офіційним джерелом є звернення Президента України, оприлюднене у минулий четвер.

Глава держави детально пояснив співвітчизникам, що означає ця формула. Він категорично висловився за неприпустимість порушення «червоних ліній». Чи передбачає ця формула, що Україна визнає анексію Криму і відмовляється від Донбасу? Ні. Чи передбачає вона, що вибори на Донбасі відбудуться завтра і під дулом кулеметів? Ні. Жодних спільних документів з представниками фейкових республік «ДНР» та «ЛНР»  підписано не було. Ця формула каже лише одне – коли має запрацювати оновлений закон про особливий статус Донбасу.

А це відбудеться лише після того, як там пройдуть місцеві вибори згідно з Конституцією і законами України. А також після того, як місія ОБСЄ  засвідчить, що ці вибори відбулися згідно із законодавством України та демократичними стандартами. Отже, ніяких виборів під дулом кулеметів бути не може. Ніяких виборів за наявності на цих територіях військових або озброєних осіб – з боку Росії чи невизнаних територій – бути не може. Без відновлення Україною контролю над державним кордоном виборів бути не може. Якщо Росія не виведе свої війська з Донбасу, бандитські формування не будуть розформовані – ні міжнародна спільнота, ні Україна таких виборів не визнає.

Отож, жодних реальних передумов для паніки та нагнітання напруженості у суспільстві сьогодні я не бачу. Ми не маємо жодних підстав вважати, що Президент України не цінує власну державу, не вболіває щиро за її  долю чи якимось чином допускає ймовірність капітуляції. Провокаційні протистояння всередині країни, на мою думку, грають на користь ворогам, а не нашій країні.

Волинь підтримала Володимира Зеленського на президентських виборах 21 квітня 2019 року, вона віддала голоси за його політичну силу на парламентських виборах 21 липня 2019 року. Закликаю краян висловити кредит довіри Президенту і у цей складний час, коли питання мирних перемовин є дуже потрібним та надто важким завданням. А політиків прошу не нагнітати ситуацію, адже реальними ворогами України є, окрім путінської агресії, внутрішні провокатори, що породжують протистояння між співвітчизниками.

Вірю, що спокій, виваженість і мудрість не зрадять нам. Попереду в нас довгий і тернистий  шлях до миру. Ми повинні пройти його разом і тут нам потрібна єдність та довіра. Головне – не нашкодити, адже ціна надто велика. 

Тому позачергової сесії Волинської обласної ради на вимогу протестувальних груп я скликати не буду. Планова сесія Волинської обласної ради відбудеться 24.10.2019 року, де депутатські фракції зможуть висловити свої позиції в тому числі з даного питання. Слава Україні!».

Відтак, Ірина Вахович, незважаючи на те, що її перший заступник, свободівець Юрій Поліщук виступає за скликання позачергової сесії, повідомила: засідання відбудеться планово, 24 жовтня ц. р.

Наш кор.

На фото прес-служби облради: Ірина Вахович.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 9.4%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (20) - 62.5%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 15.6%
Мене це не стосується. (2) - 6.3%