Більше коштів – більше можливостей

Більше коштів – більше можливостей

Забезпечити хороший авторитет, створити позитивний імідж, працювати ще краще – ось першочергове завдання Червоного Хреста на Волині, вважає керівник обласної організації Валентина Пришко.

Стало доброю традицією підводити підсумки фінансово-господарської діяльності та накреслювати плани на рік прийдешній. Голова волинського осередку ТЧХУ Валентина Пришко, виступаючи перед членами правління, розповіла про найголовніші напрямки роботи, основною метою якої було досягнення самодостатності, забезпечення фінансування програм та акцій Червоного Хреста, створення цільової програми збору коштів, розширення джерел їхнього надходження, а також створення первинних організацій на кожному об’єкті, де працюють.

– Чим більша і потужніша в нас буде матеріальна база, тим більше ми зможемо допомогти людям, – наголосила Валентина Семенівна.

Аналіз доходу за 2011-2013 рр. показав, що основні джерела фінансування – це Держбюджет (33%), членські внески (8%), цільові благодійні внески та пожертвування (4%), дохід у натуральній формі (35%), інші грошові надходження. Значною підтримкою для організацій Товариства є цільові програми (13%), які фінансуються відповідною Міжнародною федерацією, Міжнародним комітетом Червоного Хреста та іншими національними товариствами. Загалом, констатувала факти Валентина Пришко, фінансовий стан поліпшується, збільшуються обсяги зібраних членських внесків, кількість членів зростає, зокрема у Луцьку, на Ківерцівщині, Любешівщині, Ратнівщині, Турійщині:

– Стовідсотково створено первинні організації в профтехучилищах, коледжах, ліцеях, у медичних закладах – 73%, автопідприємствах – 45, а ось в органах влади і комерційних структурах такі осередки відсутні. Тому, сподіваємося, там будуть благодійники.


Іван Грицюк, Валентина Пришко, Святослав кравчук.Якщо ж є недоліки в діяльності окремих районних осередків, то це через недостатнє залучення спонсорів, низьку активність у розповсюдженні благодійних квитків. Багато залежить від уміння організувати роботу на місцях, тобто від керівників районних та міських осередків. Тому довелося змінити в 2013-му голів у п’яти районах і Нововолинську.

Найбільший відсоток фінансування, зазначила Валентина Пришко, займає патронажна служба. Порівнюючи з 2011-м, воно збільшилося на 62,5% і за три роки сягнуло понад 5 млн грн.


За підтримки органів державної і виконавчої влади на місцях майже у всіх районах відкрито медико-соціальні центри, кімнати, здійснюємо соціальну рекламу, – наголосила Валентина Семенівна. – Зараз співпрацюємо з керівництвом державної санітарної служби, а також із засобами масової інформації. Створили електронну базу спонсорів. Досить часто не вистачає складських приміщень для гуманітарної допомоги. Цього року головний лікар обласної клінічної лікарні Іван Сидор надав таку можливість. Адже в нас – спільна робота.


Не могла не згадати керівник обласної організації ТЧХ і про щорічний благодійний марафон «Бог багатий милосердям», який організовують разом із Радою церков. Завдяки цьому за 9 років зібрано понад 1 млн грн. Ці кошти переважно йдуть на допомогу медичним закладам для закупівлі обладнання тощо.


Поділилися досягненнями і керівники міських і районних осередків ТЧХУ. Зокрема голова Іваничівської районної організації Наталія Рудись повідомила, що на теренах краю завдяки допомозі місцевої влади діє медико-соціальна кімната, в с. Грибовиця – пункт невідкладної допомоги. До речі, ліки для цього пункту безкоштовно виділила місцева аптека. Є банк одягу, пункт прокату речей. Також у районі працюють 2 патронажні медсестри і одна молодша, які завжди відгукуються на людську біду. Як приклад Наталія Олегівна розповіла про 13-літного хлопчика, який із дитинства не може ходити. Йому дуже потрібний інвалідний візок. Мама хлопчика неодноразово зверталася в різні інстанції, але ніхто не допоміг. Лише завдяки втручанню Товариства Червоного Хреста підліток нарешті отримав довгоочікуваний візок.

Детальніше про роботу патронажної сестри розповіла Вікторія Радиховська з 15-літнім стажем. Працює на викликах у Луцьку, має 9 терапевтичних дільниць, підтримує тісні контакти з першою поліклінікою. Обслуговує понад 100 одиноких людей, в першу чергу здійснює медичні маніпуляції. Будь-хто, каже Вікторія Олександрівна, може звернутися в Товариство – і йому неодмінно допоможуть. Також бере участь у зборі благодійних внесків, зокрема торік зібрала понад 13 тис. грн.

Ділилися враженнями від роботи волонтерами учениці 9-го класу луцької ЗОШ №1 Ірина Шнайдер та Дарина Троянчик. Працюють уже рік, кажуть, що подобається, адже дарують радість: збирають і розносять подарунки на свята діткам-сиротам, малозабезпеченим, інвалідам, беруть участь у благодійних акціях.

Обласне відділення ТЧХ тісно співпрацює і з різними релігійними та державними структурами. Про це розповіли заступник облуправління освіти і науки Юліан Таранчук, заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Іван Грицюк, перший заступник начальника управління ДСНС Ростислав Демчук, заступник голови Луцької райдержадміністрації Арсен Сидорчук, перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук, протоієрей УПЦ Валентин Марчук.

Ще одне досягнення волинян – тісна співпраця із зарубіжними колегами. Зокрема з відділеннями Червоного Хреста з Німеччини та Польщі.

Наталія ГЛАВНІЧЕК.

Фото автора.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%