«Кадровий голод» і боротьба кланів за «губернатора»

«Кадровий голод» і боротьба кланів за «губернатора» Президент України Володимир Зеленський заявив, що основна причина відсутності повноцінних керівників виконавчої влади обласного рівня – невелика зарплата, кадровий голод і «боротьба кланів».


«Така складна ситуація з губернаторами, я вам не можу навіть... Без будь-якого впливу, мені показують, приносять одного-двох людей на область, які хочуть бути губернаторами. Ніхто не хоче, ніхто не може. Всі говорять: «Нас така зарплата не влаштовує», – заявив глава держави під час 14-годинного прес-марафону в столиці, котрий відбувся ще 10 жовтня, якраз у той самий день, коли, за інформацією з надійних джерел, на засіданні уряду мали погодити кандидатуру голови облдержадміністрації Волині.

Володимир Зеленський обмовився, що дехто з претендентів таки давав згоду, але зауважив: буде заробляти, «як може»:

«Я не хочу навіть розмовляти з такими людьми, тому я знаю, але це відповідальність. І це моя проблема – губернатори. Я знаю».

Утім, Гарант Конституції запевнив, що найближчим часом голови обласних адміністрацій будуть призначені, хоча й доводиться долати чимало труднощів:

«Як я тільки когось починаю розглядати (ось зараз з Харковом, у мене там дві кандидатури), тільки я починаю розглядати – стільки бруду на цю людину виливають всі: місцеві, не місцеві, будь-які засоби масової інформації. Тому що клани борються, не хочуть втратити нічого».

Слід зазначити, що народний депутат Ігор Гузь (Володимир-Волинський округ №19, група «За майбутнє»), добре обізнаний у принципах кадрової політики Банкової, припустив, що до 10 жовтня ц. р. прізвище нового голови облдержадміністрації буде відомим. Однак, щось у владних офісах не спрацювало...

Взагалі, розмови про «коротку лаву запасних» на посаду голови облдержадміністрації – від лукавого. Бо, по-перше, відомо, що в м. Луцьку в кабінеті на другому поверсі «білого дому» мріє попрацювати з добрий десяток претендентів. І ніхто з них на малий рівень зарплати, звісно, не скаржиться. Та й не така вже вона й мала: звільнений у березні 2018 р. Володимир Гунчик лише за 3 місяці отримав із казни 121 тис. 420 грн – виходить, що в середньому по 40 тис. 473 грн на місяць. А призначений замість нього і звільнений у червні ц. р. Олександр Савченко за 9 місяців того ж минулого року показав у декларації дохід від зарплати в розмірі 197 тис. 922 грн (щомісяця – по 21 тис. 991 грн).

Перебуваючи на постах, вони скаржилися на все, що завгодно, але тільки не на невелику зарплатню.

А от щодо «боротьби кланів», то Володимир Зеленський близький до істини: на пост голови облдержадміністрації різні групи впливу намагаються просунути свою людину, і тільки через це глава держави ніяк не може зважитися на конкретне рішення.

Ще один «камінь в город Президента» – його застаріла термінологія. Як відомо, в Конституції України закріплене поняття «голова обласної державної адміністрації», а аж ніяк не зросійщено-царське поняття «губернатор».

Роман УСТИМЧУК.

На фото прес-служби Президента України: Володимир Зеленський про голів облдержадміністрацій, яких нема.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.7%
Банкет під час чуми (24) - 55.8%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.3%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 20.9%
Мені байдуже (1) - 2.3%