Луцькому зоопарку – 40!

Луцькому зоопарку – 40!

20 жовтня КП «Луцький зоопарк» гучно відзначив свій день народження.

Привітати «винуватців» свята прийшло чимало гостей, і не тільки з Луцька, а й з різних куточків України.

Так, представники Черкаського зоопарку привезли пару огарів – декоративних качок. Одеський «Біопарк» теж планує подарувати нового мешканця – примата або ж левицю. Від Київського зоопарку передали клітку. Одеський державний зоопарк підійшов до вибору подарунка з гумором: презентував символічне дерево з ключів, на якому вже є один – електронний, від адміністративного приміщення одеситів. Тож тепер, як жартує директор Луцького зоопарку Людмила Денисенко, вона може заходити до них у будь-який час доби.

А от сусідній Рівненський зоопарк подарував лучанам справжнього слона! Щоправда, зовсім невеличкого, металевого й на підставці. З ним можна буде познайомитися на початку нового сезону.

Завітали на свято і представники міської влади, яка співфінансує розвиток звіринцю: перший заступник міського голови Григорій Недопад, заступники міського голови Костянтин Петрочук та Ірина Чебелюк, радник міського голови Ігор Поліщук .

Людмила Денисенко, як господиня, подякувала всім, хто прийшов розділити святкову мить, та зазначила, що без підтримки Луцької міської ради зоопарк не став би таким, яким він є зараз. 

У вітальному слові Ігор Поліщук зазначив, що надзвичайно приємно спостерігати як змінюється зоопарк:

«Сюди можна приходити, щоб помилуватися різнобарв’ям квітів, красою ландшафтів. Я дякую вам за непросту роботу. Знаю, що ви живете та горите зоопарком і саме такі ентузіасти потрібні нашому місту. Я щиро дякую вашому колективу за важку працю й бажаю вам процвітання та успіху».

Також Ігор Поліщук наголосив, що вже є проект розширення зоопарку в бік вулиці Глушець, і саме зараз розробляється його проектно-кошторисна документація.

Колективу КП «Луцький зоопарк» та кращим працівникам було вручено відзнаки Луцької міської ради.

Потому, як належить на дні народження, розрізали святковий торт, яким частували всіх охочих. Також діти отримали солодкі подаруночки – печиво у вигляді звіряток.

А протягом дня відвідувачів пригощали різноманітними смаколиками з гарбуза, а також солодощами та чаєм.

Кожен зміг знайти щось цікаве для себе: на гостей чекали різноманітні майстер-класи, ігри, конкурси, розваги, музичні виступи та веселі аніматори.

А повертаючись до історії, варто зазначити, що заклад відкрили у далекому 1979 році. Тоді він функціонував як зоокуточок у складі Центрального парку імені Лесі Українки, і лише у 1994 р. було створено комунальне підприємство «Луцький зоопарк».

За 40 років існування підприємство пережило різне: від суцільного занепаду до туристичної мекки. Зараз зоопарк посідає друге місце за відвідуваністю після Луцького замку.

Нині у зоопарку проживає 140 видів тварин. Крім звичних для волинського клімату оленя, лами, лисиць і ведмедів у зоопарку є екзотичні лемури, тигри, леви, пелікани, примати, папуги ара. Практично кожного року розмаїття тварин поповнюється завдяки співпраці із зоопарками Варшави та Риги.

Підготувала Ольга КОНОНЧУК.

Фото Петра КРИВОШЕЯ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 55.8%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.2%
Мене це не стосується. (3) - 5.8%