«Будь людиною!» – каже суддя Конституційного Суду України

«Будь людиною!» – каже суддя Конституційного Суду України

Суддею найвищої судової інстанції держави став син колишнього бранця сталінського ГУЛАГу...


1 листопада новообраний суддя Конституційного суду України Петро Філюк в стінах Волинського апеляційного суду, який очолював 15 років, провів зустріч із колегами. В один із судових залів також завітали журналісти, колеги та друзі, що працювали з Павлом Тодосьовичом у різний період і за різних обставин.

Як відомо, 30 жовтня на З'їзді суддів України голову Волинського апеляційного суду, 58-річного Петра Філюка більшістю голосів обрано ще одним суддею Конституційного Суду України. Як згодом зізнався сам Петро Тодьосьович, рішення подавати свою кандидатуру він ухвалював самостійно. Тому «нікому нічого не винен, ні перед ким не повинен прогинатися», а завдячує лише колегам, які проголосували, собі та Господу Богу.

Щоправда, зізнався: напередодні виїзду в столицю помолився в Луцькому Свято-Троїцькому кафедральному соборі, відвідав могилу ще царського судді Десницького, а також мав тривалу аудієнцію з Митрополитом Луцьким і Волинським і Луцьким Православної церкви України Михаїлом: планували з владикою поспілкуватися хвилин 5, а говорили понад півтори години.

Зустріч Петра Філюка в колись рідних стінах була хвилюючою. В перших рядах – ветерани служителів Феміди Волині, ті, хто давав настанови та допомагав Петру Філюку в перший період його роботи.

Теплу, хвилюючу атмосферу дійства додала помічниця судді Тетяна Лещенко-Шнайдюк, яка модерувала прощальну аудієнцію Петра Тодосьовича, а на завершення одна з небагатьох отримала й чудовий букет квітів. 

Другий букет у кількості 15 троянд ( саме стільки років Петро Філюк очолював Волинський апеляційний суд) удостоїлася честі отримати суддя Світлана Федонюк. Утім, коли всі промови та розмови з журналістами закінчилися, Петро Філюк подякував кожній із присутніх у залі жінок...

Розпочалася ж урочистість із промови владики Михаїла. Потім настав час виступу ветерана суддівського корпусу Волині Олександра Фідрі, який зазначив: 

«Не посада красить людину, а її діла!».

В унісон були й слова досвідченої служительки Феміди Оксани Завидовського, яка наголосила: «Побільше б таких людей було б в Україні у вищих ешелонах влади різних рівнів!».

Потім судді Олег Клок і Лілія Шевчук вручили Петру Філюку квіти та Біблію, яку він пообіцяв забрати в свій київський службовий кабінет.

Від імені молодої генерації служителів Феміди виступив голова Луцького міськрайонного суду Анатолій Пахолюк.

Наддосвідчений Заслужений юрист України, в недалекому минулому член Вищої ради юстиції України, співзасновник адвокатської команії «Конфідент» Сергій Сафулько також не приховував позитивних емоцій, подарувавши Петру Філюку книгу – «Конституцію Пилипа Орлика», першу в Європі.  Завершив хвилюючу промову щиро: 

«Бажаю не дороги легкої, а дороги чесної!».

Начальник облуправління Державної судової адміністрації Наталія Коцирій також не приховувала позитивних емоцій. Знаючи, що Петро Філюк як чоловік скептично ставиться до квітів, усе-таки подарувала розкішний букет т а подякувала за багато років доброї співпраці.

Від імені адміністрації Волинського апеляційного суду Петрові Філюку вручили срібну статуетку небесного покровителя м. Луцька – Святого Миколая Чудотворця, яку новий суддя Конституційного Суду України також пообіцяв забрати в столицю.

Виступаючи перед присутніми, Петро Філюк був щирим. зіщзнався, що ніколи не думав працювати суддею. Але настанови та допомога старших колег допомогли утвердитися.

«Ви – дзеркало того результату, який я досягнув, і цей результат – перед вами!», – наголосив суддя Конституційного Суду України.

Він запевнив, що завжди служитиме Законові та Ураїні, наголдосив, що Конституція України добра, але її треба навчитися не переписувати «під себе», а всім виконувати. Припустив, що в декого в центрі були інші варіанти розвитку подій, але велика суддівська родина проголосувала саме за кандидатуру Петра Філюка.

«Я сильний чоловік, хоча ззовні добрий, але  маю всередині потужний стержень... Працюючи в Конституційному Суді України, я знаю точно, що працюватиму чесно і по закону. Хоча б тому, що не зможу зрадити своїх діда і батька. Батько через незаконні сталінські репресії 10 років відмучився на Колимі, а дід – загинув...».

Рецепт успіху в житті на на суддівській ниві Петро Філюк визначив зі свого досвіду просто:

«Будь людиною! Будь простим! Роби добро!».

Мистецьким дарунком стали пісні Марини Приходько і Олега Романюка.

А на завершення – фото на згадку.

Життя продовжується.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото автора: Петро Філюк, суддя Конституційного Суду України, у м. Луцьку.

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.1%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.1%
Банкет під час чуми (30) - 61.2%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 18.4%
Мені байдуже (1) - 2%