Помер Володимир Блаженчук

Помер Володимир Блаженчук

2 листопада 2019 р. перестало битися серце першого керівника державної виконавчої влади Волині Володимира Блаженчука.


Володимир Іванович народився 7 вересня 1945 р. у селянській родині в с. Холопичі Локачинського р-ну. Пройшов шлях від колгоспника місцевого колгоспу «Батьківщина» до комсомольського активіста і партійного функціонера. В період ГКЧП як другий секретар обкому КПУ зайняв державницьку позицію і зробив усе можливе, щоб тодішньому першому секретареві обкому КПУ і народному депутатові СССР Леонідові Павленку та його спільникам не вдалося запровадити надзвичайний стан, що унеможливлювало проведення репресій щодо патріотів України.

У січні 1991 р. – березні 1992 р. Володимир Блаженчук – голова Волинської обласної ради народних депутатів та обласного виконавчого комітету, а з 20 березня 1992 р. до квітня 1994 р. –  представник Президента України у Волинській області (посада, аналогічна голові облдержадміністрації).

Символічно, що Володимир Блаженчук пішов у відставку добровільно, зробивши з цього приводу заяву та назвавши основні причини неможливості співпрацювати з центральною владою, насамперед, в економічних питаннях.

Потім Володимир Іванович реалізував себе як дипломат: був генконсулом України в польському м. Гданськ, а також радником Посольства України в Грузії.

Після виходу на заслужений відпочинок Володимир Блаженчук активно займався громадською роботою. Зокрема, був секретарем Координаційної ради з питань захисту споживачів Волинської облдержадміністрації та очолював облосередок ГО «Союз споживачів України».

В цей період в особистому житті Володимира Блажченчука сталося непоправне горе: в молодому віці раптово помер син Володимир...

Володимир Блажченчук помер внаслідок тривалої та важкої хвороби. Церемонія прощання відбудеться о 14.00 3 листопада в Луцькому Свято-Троїцькому кафедральному соборі ПЦУ, поховають Володимира Івановича на кладовищі в с. Гаразджа.

Наш кор.

На фото Василя КУЗЬМІНА: таким був Володимир Блаженчук.

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (0) - 0%
Депутати, адже можуть його звільнити. (0) - 0%
Виборці, бо вони носії влади. (0) - 0%
Мені байдуже. (1) - 100%