В очікуванні неочікуваного голови

В очікуванні неочікуваного голови

Чому 2019 рік на Волині не буде таким, яким був 2019 рік?


Президент України Володимир Зеленський усе ще розмірковує над призначенням нового голови облдержадміністрації на Волині. Проте з найвищим відсотком вірогідності ним стане Юрій Погуляйко, наразі – перший заступник голови Луганської військово-цивільної адміністрації.

Його кандидатуру, як відомо, 28 жовтня 2019 р. на виїзному засіданні в м. Маріуполі Донецької обл. підтримав уряд Олексія Гончарука за поданням глави Офісу президента Андрія Богдана.

Багатьох в області цікавить, яку ж політичну силу представляє Юрій Погуляйко і чого очікувати від його роботи на Волині?

Як відомо, 26 жовтня ц. р. Президент Володимир Зеленський несподівано відвідав селище Золоте на Луганщині. Глава держави зустрівся з місцевими мешканцями та військовослужбовцями на передовій.

«Володимир Зеленський цікавився умовами побуту на лінії розмежування, соціальними потребами цивільних і військових. Однією з тем обговорення було можливе розведення військ.  Також він зустрівся з групою озброєних осіб, які оселилися у приватному будинку на околиці Золотого», – написали в прес-службі глави держави. 

Крім цього, в Володимира Зеленського в Золотому відбулася й доволі жорстка розмова з добровольцями.

«Деякі розмови виявилися емоційними. Проте готовий і далі говорити та шукати порозуміння. Але самими лише розмовами війни не закінчити. Мені важливо було почути українців, які чекають миру. Це для мене головне. Ми маємо шукати шляхи та працювати для завершення війни. І не будь-якою ціною – наголошую на цьому, – сказав Глава держави. – Капітуляції не буде в жодному разі. Це я кажу як Президент і Верховний Головнокомандувач. Впевнений, у нас все вийде і Україна знову буде єдиною», – цитують окремі вислови глави держави в його пресслужбі.

Але саме під час перебування на Луганщині, за свідченням поінформованих джерел, Володимир Зеленський і звернув увагу на першого заступника голови ЛВЦА Юрія Погуляйка, який координував роботу місцевої влади та правоохоронців під час візиту глави держави. Справився з цим завданням добре, тому, говорять, саме тоді, 26 жовтня, Володимир Зеленський і доручив своїй канцелярії призначити Юрія Погуляйка на вищу посаду.

Оскільки на той момент  крісла фактично всіх голів облдержадміністрацій були розподілені, а щодо Волині точилися кулуарні домовленості, й вирішили, що луганчанин Юрій Погуляйко має бути керівником державної виконавчої влади саме з офісом у м. Луцьку.

Зрозуміло, що наступного дня після урядового погодження облрада на чолі з Іриною Вахович, а 30 жовтня і Луцька міська рада виступили категорично проти такого розвитку подій.

Та, вочевидь, рішення уже не переглядатиметься. Тим паче, що воно – президентське.

Відтак, слід очікувати відповідного указу Володимира Зеленського та прибуття Юрія Погуляйка на Волинь уже найближчими днями. Користуючись довірою Президента, він матиме доволі широкі повноваження. Це підтверджує і призначення нового начальника УСБУ, і поява повноправного облпрокурора. Можливо, що буде й нова людина на посаді начальника ГУ Нацполіції замість Петра Шпиги...

Тому й буде 2019 рік на Волині зовсім не таким, яким він був.

Роман УСТИМЧУК.

На фото пресслужби глави держави: Володимир Зеленський у Золотому на Луганщині, де, вочевидь, і вирішив призначити Юрія Погуляйка головою облдержадміністрації на Волині.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2.3%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4.7%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4.7%
Банкет під час чуми (24) - 55.8%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2.3%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 20.9%
Мені байдуже (1) - 2.3%