Оберіг-2019

Оберіг-2019

На три дні Луцьк перетворився на культурну столицю України, адже саме тут з 7 по 9 листопада проходив Всеукраїнський фестиваль авторської пісні та співаної поезії «Оберіг».

Цей рік – ювілейний для «Оберегу, тридцять років тому в Луцьку відбувся перший фестиваль такого формату, який пробудив націю під патріотичним омофором бардівської пісні. Започаткований у 90-х роках, він надовго зник з культурної карти України, і лише кілька років тому відродився, як «фенікс із попелу».

Спільними зусиллями міської та обласної влади, фестиваль гучно заявив про себе на всю Україну, зібравши у своєму родинному колі талановитих людей з різних куточків нашої країни. У цьогорічному конкурсі участь взяли 62 учасники. Окрім волинських виконавців, на сцені виступили представники Одещини, Луганщини, Донеччини. Дніпропетровщини, Харківщини, Миколаївщини, Черкащини, Чернігівщини, м. Києва та Київської області, м. Кропивницького, Львівщини, Рівненщини, Хмельниччини, Вінниччини, Тернопільщини, Автономної республіки Крим.

Варто додати, що кількість поданих заявок була значно більшою, але під час попереднього прослухування якась частина виконавців була відсіяна. За словами оргкомітету, за кількістю учасників цьогорічний фестиваль встановив своєрідний рекорд.

Конкурс відбувся у номінаціях «авторська пісня» та «співана поезія». До участі запрошувалися виконавці з творами на власні україномовні тексти (авторська пісня) та учасники, що мають музичні твори на вірші українських поетів. Вік конкурсантів – від 16 років.

Журі фестивалю очолили відомі письменники, громадські діячі, брати Дмитро та Віталій Капранови. У складі суддів: Едуард Драч, Сергій Лазо, Володимир Смотритель, Юрій Поліщук та Ігор Баранюк.

Своєрідним новаторством стало залучення студентської аудиторії. Для молоді Луцьких ВНЗ відбувся «Студентський «Оберіг».

Ну і головною подією, звичайно став гала-концерт у Палаці культури, на якому виступили десять лауреатів «Оберегу». Саме їхні виступи були визнані найкращими, їхнє слово звучало найголосніше, їхня музика найвпевненіше торкалася сердець.

Отже, третє місце вибороли: Анастасія Жданкіна (м. Кременець, Тернопільська обл.), Марія Гев (м. Дрогобич, Львівська обл.) та Єлизавета Жарікова (м. Київ).

Друге місце між собою розділили: Леонід Бедрунь (м. Луцьк), Сергій Бойко (м. Дніпро) та Ольга Кондратенко (м. Рівне).

Лауреатами першого місця стали: родинний гурт «Кожушки» (м. Жовква, Львівська обл.), Ірина Мотрушенко ( смт. Шацьк, Волинська обл.) та Мирослава Клось (м. Львів).

Найбільше серцям глядачів припав київський гурт «Галілео», який і став лауреатом глядацьких симпатій.

Ну і найвище визнання, а також грошовий приз у розмірі 10 тисяч гривень перейшов до Юлії Качули з Автономної республіки Крим.

Окрім, ще зовсім невідомих виконавців, на сцені виступили і титани музичного поприща: Зиновій Медюх та Максим Перев’язко (гурт «Кулі»), Валерій Маренич, Володимир Смотритель, Віктор Погуляй, Віктор Винник (гурт «Мері»), Юрій Полшіщук та інші.

Кожного виконавця зустрічали гучними оплесками і ще довго лунало їхнє відлуння після того, як артист покидав сцену. Цьогорічний «Оберіг» однозначно вдався, голоса виконавців викликали «мурашки на тілі», музика то ятрила, то гоїла душу, а слова, слова української пісні відкривали все нові і нові горизонти поезії.

На завершення усі: і виконавці, і журі, і ведучі, і глядачі дружно виконали уже традиційний гімн фестивалю – «Волинь, сто лісів, сто озер, сто доріг…».

Варто додати, що як і у передні роки, усі зібрані кошти передадуть на потреби військових частин, які базуються на території Волинської області.

Ну, і на останок хочеться сказати:

«До нових зустрічей на «Оберезі»!».

Ольга КОНОНЧУК.

Більше фото автора тут.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%