Йдемо до вас на чай

Йдемо до вас на чай

Ми пили каву, розмовляли. Олена Касько із Горохова розповідала, як вона, корінна лучанка, потрапила у це невеличке містечко, щоби лишитися тут назавжди. Звісно, причиною цього стало кохання. Зізнаюся чесно: пані Олена складає враження щасливої жінки.

Вона – серед переможців передплатної лотереї від «Волинської газети». Приз невеличкий – електрочайник, але ж, як відомо, головне – увага. Звісно, згадували ми й про те, що жінка не сподівалася, не вірила, не думала й не гадала. Тому так приємно переконувати людей, що подарунки від нашого видання – реальні. Варто лише, як в анекдоті, купити лотерею, тобто передплатити видання і квитанцію надіслати на адресу редакції.

– Я навіть не знала, що перемогла. Мені зателефонувала кума і каже: «Йдемо до тебе на чай», – пригадує жінка, даруючи милу посмішку.

Олена разом із чоловіком Юрієм виховують двох донечок – шестирічну Улянку та десятилітню Аню. Звісно, говорили ми й про дівчаток. От Анна, наприклад, гарно вчиться, може сходу розказати напам’ять дуже багато віршів. Якось вона навіть склала список: написала назви тих поезій, котрі може декламувати. Вийшло 180.  

–  Якось хочу записати все на відео, – каже пані Олена. – Думаю, їй буде цікаво згодом це побачити.

Уся в маму, подумалося. Бо ще до цього ми з Оленою розмовляли про її навчання у школі. Вона хоч і не хотіла розповідати, але все ж вдалося вивідати, що завжди була активісткою. Закінчила музичну школу, займалася професійними танцями, відвідувала чимало гуртків.


Жінка лише скромно посміхається, мовляв, то ж нічого особливого. Розповідає про школу, де Аня навчається, – НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» м. Горохова. Каже, що там дуже хороші вчителі, от і рівень знань у діток високий.

Узагалі її, лучанку, переконували, що у таких маленьких містах із освітою гірше, як, скажімо, у Луцьку. Але вона стверджує: це зовсім не так. Тож жодної миті не пошкодувала, що колись погодилася переїхати сюди з обласного центру.

Тепер – про щоденну працю. Олена Касько – фахівець із соціальної роботи Горохівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Робота – ну якраз для неї. Бо ж одразу помітно, що жінка має безмежну душу, любить людей, переживає через чужу біду.

Навіть читачам нашого видання побажала бути добрішими, не проходити байдуже повз лихо, бо особливо у великих містах ми почуваємося такими самотніми та замкнутими...


– Насамперед, наш центр проводить соціально-профілактичну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Ми працюємо з дітьми-сиротами та дітьми, які позбавлені батьківського піклування, особами з інвалідністю, умовно-засудженими, прийомними сім’ями, сім’ями опікунів та піклувальників. Насправді це дуже різні напрямки: і профілактичні бесіди у школах, і консультаційна допомога під час оформлення якихось документів, і нерідко просто психологічна підтримка. Адже коли ми йдемо в сім’ю і пропонуємо якусь допомогу, це ж не означає, що родина обов’язково неблагополучна. Наприклад, то може бути сім’я, де є дитина-інвалід. А взагалі живуть вони цілком нормально та мирно, просто їм потрібна фахова допомога. Але сім’ї є різні... Звісно, не приховує, що іноді, повертаючись із роботи, ще вдома обдумує побачене чи почуте....

Мовчимо. Змінюю тему. Запитую про хобі. Олена любить квіти. Навіть більше – сама робить букети.

– Може, це передалося від мами, – розповідає. – Знаєте, ми жили у Луцьку в двокімнатній квартирі, але вазонів було ну дуже багато. Два відра води навряд чи би вистачало їх полити. У мами все було. Вона має таку руку: що не посадить у землю – приживається…

В Олени ж – велика клумба. Ще зовсім трішки – і вона розквітне. Жінка зізнається: це забирає багато часу, але позитивний настрій, коли розквітає рослинка, того вартий.

Світлана ДУМСЬКА.

Фото автора.

 

 

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Хто в раді головний: депутати чи голова?

Голова, бо обраний всенародно. (11) - 16.4%
Депутати, адже можуть його звільнити. (18) - 26.9%
Виборці, бо вони носії влади. (26) - 38.8%
Мені байдуже. (10) - 14.9%