За якого кандидата на посаду майбутнього ректора СНУ нинішній ректор ЛНТУ?

За якого кандидата на посаду майбутнього ректора СНУ нинішній ректор ЛНТУ?

Найближчим часом – 20 листопада – відбудуться вибори ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, тож наразі точиться гостра дискусія, хто з зареєстрованих у Міністерстві освіти та науки України – найкраща кандидатура. Зрозуміло, що кожен претендент на посаду очільника Лесиного вишу розраховує на підтримку різних середовищ, передовсім – із числа колег…

 

Оскільки на Волині лише два університети наразі мають статус Національного, то цілком зрозуміло, що особливий інтерес викликає позиція ректора Луцького національного технічного університету, депутата облради Петра Савчука. На чиєму боці симпатії досвідченого Петра Петровича?

Щойно представники «Волинської газети» записали велике інтерв’ю з Петром Савчуком. Проте вже зараз є сенс виокремити питання про ректора СНУ імені Лесі Українки та відповідь на нього. Тим паче, що 10 листопада на персональній сторінці в соцмережах Петро Петрович написав лаконічну фразу:«Бажаю колективу дружнього ЗВО мудрого та вдалого вибору!».

– На завершення нашої розмови… Можливо, це не зовсім коректно, але Ви кілька разів згадали про СНУ… Просто там відбуваються вибори ректора, і запитаємо прямо: Ви когось конкретно підтримуєте?, – поцікавилися в Петра Петровича.

На що пролунала така відповідь:

– Я змушений був дати пост (на сторінці в соцмережах, – авт.), де я написав, що бажаю колективу дружнього університету мудрого і успішного вибору. Мудрого, щоб вони дійсно добре зважили ситуацію, а успішного – щоб очільник, якого вони виберуть, дійсно побудував успішний університет. А нам (колективові ЛНТУ, – авт.) немає чому заздрити, або чому хвилюватися, ми бачимо свою дорогу, Ми зробили стратегію розвитку університету, і от у мене також через трошки часу – більше, як через півроку – свої вибори. Я впевнений, що той фундамент, який ми разом із командою заложили, незалежно від того, чи мене колектив ще на другий термін на посаду ректора обере, чи хтось буде інший, дозволить ЛНТУ успішно розвиватися і надалі. Ми вже – на правильному шляху. Так само я бажаю, щоб в СНУ імені Лесі Українки також побачили свої орієнтири: і далекі, і ближні. І, дійсно, має очолити цей виш людина, яка горить цим, яка відчуває у собі потужний потенціал, як і що зробити. Тому всі кандидати достойні як науковці, але, на мою думку, тільки частина з них є настільки потужними, щоб дійсно реагувати на серйозні виклики, які зараз є в освітньо-науковому просторі держави… Тому я свідомо дав цей пост (на сторінці в соцмережах, – авт.), не підсилюючи позиції нікого з кандидатів, тому що я вважаю, що це внутрішнє діло університету, і я буду однозначно співпрацювати, намагатися дружити з будь-ким, хто стане очільником Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Погодьтеся, з мого боку було б некоректно втручатися в виборчий процес в іншому університеті».

Слід нагадати, що МОН затвердило таких кандидатів на виборах ректора СНУ імені Лесі Українки (подаються за абеткою):

Олександр Колб, доктор юридичних наук, професор.

Ігор Коцан, доктор біологічних наук, професор.

Наталія Коцан,  доктор географічних наук, професор.

Тереза Левчук, доктор філологічних наук, доцент.

Анатолій Цьось, доктор педагогічних наук, професор.

Анатолій Шваб,  доктор історичних наук, професор.

Віктор Шостак, кандидат історичних наук, доцент.

Насамкінець слід звернути увагу на повідомлення, розміщене на офіційній сторінці СНУ імені Лесі Українки:

«20 листопада 2019 року відбудуться ВИБОРИ РЕКТОРА Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Вибори проводяться шляхом таємного голосування з 9:00 год. до 15:00 год. на виборчій дільниці за адресою: м. Луцьк, вул. Шопена, 24 (корпус D), хол 2-ого поверху.

Для голосування при собі мати документ, який посвідчує особу (паспорт громадянина України).

Зі списком виборців, передвиборчими програмами кандидатів на посаду ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та з інформацією щодо організації виборів можна ознайомитись на сайті Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки в рубриці «Вибори ректора».

Організаційний комітет».

Наразі повноваження ректора замість Ігоря Коцана виконує проректор Сергій Федонюк.

Ольга КОНОНЧУК, Володимир ДАНИЛЮК.

На фото Ольги КОНОНЧУК: Петро Савчук.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%