"Бюджет участі": лучанка просить змінити умови конкурсу

Лучани просять змінити конкурс Бюджету участі. Зареєстрували електронну петиція, у якій закликають запровадити окремий конкурс проєктів, що стосуються освітньої сфери.


14 листопада Надія Хмара зареєструвала електронну петицію, у якій звернулася до влади з проханням змінити умови конкурсу Бюджету участі. За її словами, цей конкурс перетворився на змагання між закладами освіти, а не проєктами лучан. Адже батьки змушені голосувати за проєкти шкіл, де вчаться їхні діти, а не за ідеї, реалізація яких більш потрібна місту.

Вона пропонує з наступного року створити окремий конкурс для освітньої сфери, що знизить тиск на ідеї лучан, які стосуються інших сфер. Також вона просить звернути уваги на умови визначення переможців.

Текст петиції:

"Другий рік поспіль у Луцьку проходить конкурс громадських ініціатив та проектів «Бюджет участі», що покликаний змінити на краще наше місто і дозволити лучанам самим обирати, які покращення робити першочергово.
Нажаль, другий рік ми спостерігаємо змагання закладів освіти (в першу чергу мова йде про школи), а не проектів лучан. Ці заклади мають більший потенціал щодо отримання голосів, тому що в них навчаються діти, батьки яких в першу чергу переживають за те, в яких умовах будуть перебувати їх діти, а також чи будуть добре до них відноситись. Справа в тому, що не раз з’являлась інформація про важелі впливу, які використовують, щоб змусити батьків проголосувати за проект саме того закладу, в який ходить їхня дитина. В деяких школах навчається не одна тисяча дітей – є на кого тиснути! Тобто можна говорити про таке собі – добровільно-примусове голосування батьків. За таких умов інші проекти громади залишаються без належної уваги та шансів на виграш, адже деякі лучани просто змушені голосувати, а не обирати добровільно.
Тому я звертаюсь до Департаменту економічної політики Луцької міської ради розглянути мою пропозицію та внести зміни в умови голосування з наступного 2020 року, а саме, запровадити ОКРЕМИЙ конкурс проектів, що стосуються освітньої сфери. Так лучани, які не мають відношення до таких закладів, зможуть більше уваги приділити таким проектам підчас голосування і не допустити використання адмінресурсу.
Крім того, прошу внести корегування в ситуації, коли переможцями стають одразу декілька проектів для одного і того ж самого закладу. Адже це несправедливо щодо інших учасників конкурсу. Як варіант, нехай на розсуд закладу оберуть один з декількох виграшних проектів, а наступне виграшне місце присудять наступному переможцю по списку."

Наш кор.
Фото ілюстративне.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%