Вибори ректора СНУ відбудуться за графіком!

Вибори ректора СНУ відбудуться за графіком!

Другий тур виборів ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки відбудуться 27 листопада в головному корпусу вишу з 9.00 до 15.00. В бюлетенях будуть прізвища двох претендентів – лідера Анатолія Цьося та аутсайдера Ігоря Коцана, але реально на перемогу претендує лише Анатолій Цьось.


Як відомо, 25 листопада ввечері на персональній сторінці в Фейсбуці Ігор Коцан, який у першому турі здобув лише 328 голосів  (Анатолій Цьось майже вдвічі більше – 518) повідомив, що знімається з перегонів.

Серед іншого Ігор Коцан написав:

«Результат виборів ректора 20 листопада був для мене несподіванкою. І я та чимало наших колег, переконані, що результат є необ’єктивними, і не виражає позицію нашого колективу. Переконаний, що в першому турі на підсумкових цифрах позначився зовнішній вплив. І оскільки я та мої однодумці впевнені в тому, що в другому турі також будуть мати місце зовнішні впливи та маніпуляції під час голосування, я вважаю свою подальшу участь у виборчому процесі неможливою».

На кого розраховував, поширюючи таку інформацію, невідомо. Бо і учасники голосування, і оргкомітет, і спостерігачі 20 листопада не помітили жодного порушення, а бюлетені отримали лише делегати!  Про це ж заявили й інші кандидати на посаду ректора.

Правда, через 10 хв. пост Ігоря Коцана безслідно зник...

Для оргкомітету, втім, важливими є не публічні заяви претендентів, а документи. Тож письмова заява від Ігоря Коцана надійшла пізніше, ніж за 24 години до початку голосування за адресою: м. Луцьк, проспект Волі, 13.  Відтак, оргкомітет вирішив таки залишити його прізвище в бюлетенях для голосування.

Крім цього, відреагували на можливий вояж у м. Луцьк і групи бойовиків із м. Рівного, котрі заявили про підтримку Ігоря Коцана.

У коментарі Інформаційному агентству «Волинські новини» речник ГУНП у Волинській області Віктор Гомоль повідомив однозначно:
«Будуть задіяні усі сили та засоби для того, аби вибори пройшли в межах чинного законодавства, без жодних порушень громадського порядку».
Таким чином, усі делеговані на вибори ректора СНУ імені Лесі Українки 27 листопада проголосують у спокійній обстановці, і вже ввечері знатимуть прізвище нового ректора, з яким Міносвіти і науки укладе багаторічний контракт.А потім в виші почнуться кардинальні та давно назрілі зміни, за які голосує більшість працівників та студентів Лесиного університету.

Символічно, що вже наступного дня, 28 листопада, на Волині розпочнеться дводенне виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, в якому колишня проректорка СНУ, народний депутат Ірина Констанкевич працює першим заступником голови. Тоді, вочевидь, і відбудеться перше очне знайомство делегатів із Києва з новим ректором. 

Не вбачається ніякого іншого логічного варіанту, крім лідера першого та другого турів Анатолія Цьося.

Роман УСТИМЧУК.

На фото порталу «Конкурент»: головний конкурс СНУ, де 27 листопада 2019 р. оберуть нового ректора.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6.1%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (17) - 25.8%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (34) - 51.5%
Мене це не стосується. (5) - 7.6%