Вибори ректора СНУ: один кандидат у бюлетені

Вибори ректора СНУ: один кандидат у бюлетені

Сьогодні, 27 листопада, відбувається другий тур виборів ректора Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.


Голосування проходить в актовій залі Головного корпусу з 9.00 до 15.00.

Після першого туру, який відбувся 20 листопада, найбільшу кількість голосів набрали два кандидати: перший проректор вишу Анатолій Цьось (518 голосів підтримки, 46,83%) та попередній очільник вишу Ігор Коцан (328 голосів, і відповідно, 29,65%).

Після оголошення результатів Ігор Коцан заявив, що вони сфальсифіковані та не відповідають дійсності, а також, із невідомих причин, вирішив, що другий тур волевиявлення має відбуватися в іншому місці – у Спорткомплесі СНУ. Оргкомітет більшістю голосів ухвалив Соломонове рішення: голосуватимуть за нового ректора і не на факультеті історії, політології та національної безпеки, і не в Спорткомплексі, а – в головному корпусі Лесиного університету на пр-ті Волі, 13.

Крім цього, Ігор Коцан 21 листопада звернувся до оргкомітету з проханням звільнити з посад обраних колегами голову Анатолія Федонюка (від кандидата Наталії Коцан) та секретаря Оксану Острей (від Анатолія Шваба). Ця заява залишилася без задоволення, бо відсутні вмотивовані підстави для зміни керівного складу оргкомітету.

Далі почалося… Керівник недержавного силового формування з м. Рівне Віталій Вотов заявив, що приїде до Луцька зі своєю командою, аби забезпечити чесне волевиявлення.

Хоча ні журналісти, ні спостерігачі, ні виборці не помітили жодних правопорушень під час першого туру. У свою чергу, правоохоронні органи пообіцяли забезпечити безпеку перебігу виборчого процесу.

А уже напередодні виборів, ексочільник Лесиного вишу написав на власні сторінці у  Фейсбук, що знімає свою кандидатуру, мотивуючи це тим, що у другому турі на виборців чинитиметься зовнішній вплив та відбуватимуться маніпуляції, а тому він вирішив припинити свою подальшу участь у виборчому процесі.

Після обговорення оргкомітет вирішив прибрати кандидатуру Ігоря Коцана з виборчого бюлетеня, незважаючи на те, що заява про відмову надійшла пізніше встановлених 24-х годин. Тож перед виборцями постало просте питання – підтримати чи ні основного претендента. Навпроти одинокої фамілії Анатолія Цьося лише дві графи «за» та «проти».

До слова, правоохоронців, біля головного корпусу чимало, чергують поліцейські і в середині закладу, тож усі учасники виборчого процесу без перешкод можуть здійснити своє волевиявлення.

Ольга КОНОНЧУК.

На фото автора: голосування за ректора СНУ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6.1%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (17) - 25.8%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (34) - 51.5%
Мене це не стосується. (5) - 7.6%