Пам’ять

Пам’ять

Василь Севастьянов визволяв Ковель

Останки ще 23-х воїнів радянської армії, що полягли під Ковелем у 1944 р., було віднайдено членами пошукового загону «Відродження». Про це йдеться на сайті Володимир-Волинської єпархії ПЦУ.

Пошуковці-волонтери, котрих очолює герой України, учасник АТО, полковник Вадим Дорофеєнко, є на сьогодні єдиними на Волині, хто займається пошуком та перепохованням загиблих в роки Другої світової війни.

Від початку військових захоронень у 2012 р. на висоті Ведмежій, що в урочищі Мар’їно, з пошуковим загоном «Відродження» тісно співпрацюють ковельські священики УПЦ та члени братства преподобного Сергія. Разом готують місця під наступні погребіння, разом беруть участь в урочистих заупокійних богослужіннях та спільно доглядають за могилами.

Минулої п’ятниці, 29 листопада, у Воскресенському кафедральному соборі православні священники Ковеля на чолі зі старшим благочинним округи протоієреєм Володимиром Ровінським звершили заупокійне богослужіння перед гробами з останками віднайдених воїнів.

Серед священнослужителів був присутній клірик Камінь-Каширського благочиння настоятель міського храму Різдва Пресвятої Богородиці протоієрей Юрій Михайлов.

Духовенство та члени пошукового загону на руках понесли з храму в останню путь визволителів рідного краю.

На військовому кладовищі процесію вже чекали небайдужі ковельчани, серед яких були як сивочолі свідки лихоліття Другої світової війни, так і юні школярі, котрих батьки та духовні отці навчили шанувати минуле і вірити в майбутнє. Нажаль, сред членів пошукового загону не було його командира – Вадима Дорофеєнко.

Під час виконання бойового завдання на сході України полковника було поранено і він лікується у військовому госпіталі. За підготовку захоронення відповідав його заступник – майор Григорій Максименко.

Захоронили воїнів у свіжих могилах з простими солдатськими обелісками. Та, немовби піднявшись від землі, невідомі солдати знову стали у чіткий стрій захисників народу України – ставши небесними покровителями. І кожен, хто брав участь у захороненні і спільній молитві, відчував, що стояв на місці батька і матері полеглого, дружини та сина, друга та військового товариша.

Серед двадцяти трьох захоронених, ім’я одного воїна вдалося встановити – це молодший лейтенант Севастьянов Василь Якович, 1918 року народження. У квітні 1944-го, коли Василь загинув, визволяючи Ковель, йому ще й не виповнилося 26 років.

Скорботно-урочистий захід закінчивсяпоминальною трапезою.

Наш кор.

Фото з сайту Володимир-Волинської єпархії УПЦ.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 6.2%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (17) - 26.2%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (33) - 50.8%
Мене це не стосується. (5) - 7.7%