Без сенсацій: головою облдержадміністрації призначено Юрія Погуляйка

Без сенсацій: головою облдержадміністрації призначено Юрія Погуляйка З двогодинним запізненням та окремим спілкуванням в іншому приміщенні з учасниками АТО/ООС 3 грудня 2019 р. у м. Луцьку відбулося представлення нового голови облдержадміністрації. Як і очікувалося, ним став Юрій Погуляйко, раніше працював першим заступником голови Луганської військово-цивільної адміністрації.


Перший заступник Керівника Офісу Президента України Сергій Трофімов прибув у м. Луцьк на борту гелікоптера. Майже двогодинне запізнення в овальний зал засідань облради пояснив поганими погодними умовами в столиці, величезними «корками» на дорогах та зустріччю в посольстві США.

Президент Володимир Зеленський, як одразу повідомив Сергій Трофімов, через важливі державні справи не зміг прибути на Волинь, щоб особисто представити новопризначеного голову облдержадміністрації Юрія Погуляйка (як відомо, глава держави перед зустріччю в «Норманській четвірці» терміново скликав засідання РНБОУ, – ред.). Він додав, що глава держави прекрасно усвідомлює важливе стратегічне значення Волині для України.

В свою чергу Юрій Погуляйко, який сидів за столом президії праворуч від Сергія Трофімова, сказав, що починається важкий етап у його біографії та заявив, що хоче бачити в своїй команді патріотів і професіоналів. Він розуміє глибинні мотиви голосування облради проти його призначення, але налаштований на співпрацю.

Сергій Трофімов, продовжуючи представлення, вручив Юрієві Михайловичу посвідчення та сказав, що основне завдання нового голови – покращити життя всіх, а не окремих, людей. І що роботи попереду дуже багато...

Цікаво, що на сайті Президента України укази про звільнення Олександра Киричука та призначення Юрія Погуляйка були опубліковані фактично одразу після цього.

Що бачать в столиці пріоритетами?

Хочуть відкривати нові пункти пропуску на кордоні. Шацькі озера як магніт повинні притягувати інвесторів, а міліють через господарську діяльність. Будуть боротися з незаконним видобутку бурштину та випробуванням лісів... Добродії Трофімов і Погуляйко закликали не ділитися на місцевих і не місцевих, а спільно вирішувати стратегічні завдання.

Після представлення нового голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка Перший заступник керівника Офісу Президента Сергій Трофімов запропонували виступи. Представник авіаремонтного заводу «Мотор» попросив сприяння у розвитку підприємства.

Депутат облради Василь Столяр закликав розблокувати роботу КП «Волиньприродресурс» та зупинити приватизацію «Волиньторфу».

Його колега Валерій Діброва також, як і Василь Андрійович, розкритикував Держгеокадастр за «махінації та корупційну складову».

Голова облради Ірина Вахович звернула увагу Юрія Погуляйка та Сергія Трофімова на необхідність реалізації стратегічних інфраструктурних проектів. Дорога від Луцька через Ковель у Ягодин мусить мати дві смуги, і на це потрібні колосальні державні інвестиції. Відкриття в Ковелі Інтерпорту дозволить покращити комунікацію з країнами Західної Європи. Добудова шахти №10 у Нововолинську також без сприяння центральної влади неможлива. Майно профспілок розбазарюється, тому Ірина Вахович вважає, що цей процес треба зупинити в центрі і на місцях. Погана робота Фонду держмайна призводить до занепаду цілих галузей та розкрадання будівель, потрібних Волині. Катастрофічне обміління Світязю – також потребує допомоги з боку офіційного Києва. Легалізація видобутку бурштину через КП «Волиньприродресурс» має розпочатися, бо при Президентові Петрові Порошенку цей процес штучно блокувався. Майже 37% Волині вкриті лісами, тому їх область готова забрати в комунальну власність, якщо розпочнеться приватизація. Погане залізничне сполучення від Луцька в інші частини України мусить змінитися на сучасне та комфортне. Зміни до умов приватизації сільгоспугідь – Волинь розраховує, що її аргументи врахують. Передача військового госпіталю під музей бачиться Ірині Вахович також раціональною. Неправильний зворотній зв'язок місцевої влади з центральною владою, нарешті, мусить змінитися: в столиці настав час враховувати думку місцевої влади.

На цьому зустріч завершилася, Юрій Погуляйко і Сергій Трофімов пішли в інший зал, щоб поговорити з ветеранами російсько-української війни та громадськими активістами. 

Для чого було змінено багаторічну традицію та представлення за великого числа учасників проводили в двох окремих і невеличких залах, а не в одному великому, сесійному, ніхто теж не пояснив. 

Дехто з чиновників лише загадково показував на стелю, тобто, вирішували в Кииєві...

Ну, а щоб поцікавитися безпосередньо в Сергія Трофімова, то пресконференції він не провів, а журналістів посадили далеко від столичного гостя... Не кричати ж через увась зал?

Слід зазначити, що в представленні взяли участь т. в. о. голови облдержадміністрації Олександр Киричук (навіть виступив перед присутніми з поясненнями деяких проблем), заступниця Світлана Мишковець, керуючий справами Богдан Гончарук, перший заступник голови облради Юрій Поліщук і заступник голови облради Роман Карпюк, крім уже згадуваних депутатів облради також – Володимир Бондар, Олександр Омельчук і Анатолій Вітів, представники УСБУ, ГУ Нацполіції та Прокуратури Волинської області, начальник ГУ МНС Володимир Грушовінчук, керівники структурних підрозділів виконавчої влади, міські голови Петро Саганюк (Володимир-Волинський) і Віктор Сапожніков (Нововолинськ), виконувач повноважень Луцького міського голови Григорій Пустовіт та перший заступник Ковельського міського голови Михайло Гетьман (мер Олег Кіндер у відпустці і за кордоном), представники великого бізнесу (голова Наглядовї ради ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Віктор Чорнуха та гендиректор підприємства Ігор Чорнуха), голова Правління Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців Володимир Цибульський, новообраний ректор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось та інші добродії.

Народні депутати-мажоритарники від Волині (Ігор Палиця, Ігор Гузь, Ірина Констанкевич, Степан Івахів і Вячеслов Рубльов) через своїх помічників сповістили, що офіційного запрошення на подію не отримували. А з власної ініціативи не приїхали.

Цікаво, що в овальній залі побували й деякі представники минулої влади (наприклад, ексголова Іваничівської райдержадміністрації Лілія Кревська) та, вочевидь, майбутньої (ексгравець львівських «Карпат», представник партії «Слуга народу» на минулих парламентських виборах в одному з коругів у сусідній області, лучанин Артем Федецький).

Роман УСТИМЧУК.

На фото Ольги КОНОНЧУК: у президії – Юрій Погуляйко і Сергій Трофімов, якому вручено посвідчення.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 7%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (13) - 22.8%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (31) - 54.4%
Мене це не стосується. (3) - 5.3%