Сепаратист – не сепаратист…

Сепаратист – не сепаратист…

Два роки тому українська спецслужба затримала на Луганщині волинянина Андрія Лесика. Голову Харківської територіальної ради руху «Український вибір – право народу» Андрія Лесика за підозрою в державній зраді. Соратник одіозного кума Путіна – Віктора Медведчука – не лише ходив на велелюдні заходи з «георгієвською стрічкою», але й, за версією слідства, посягав на територіальну цілісність і недоторканність України! А де зараз скандальний уродженець Камінь-Каширщини?

 

Отже, як повідомляла 15 грудня 2017 р. Агенція «Інтерфакс-України», Андрія Лесика затримало СБУ у Луганській області. Уродженця Волині підозрювали  у сепаратизмі.

Цікаво, що Андрій Анатолійович Лесик народився 4 серпня 1981 р. у м. Камінь-Каширському на Волині, а в 2016 р. був самовисуванцем у нардепи по Луганській обл.

«Про затримання повідомив помічник Андрія ЛесикаГеннадій Соколов:

«Він був на стаціонарному лікуванні в Луганській області. Відпросився, щоб привітати громадянську дружину з днем ​​народження, і коли він приїхав до неї, його затримали. Працівники СБУ затримали його незрозуміло на якій підставі, показали постанову слідчого суду і все».

Помічник відзначив, що Андрія Лесика доставили в Київський райсуд м. Харкова.

Прес-секретар прокуратури Харківської області Віта Дубовик підтвердила затримання Андрія Лесика і зазначила, що він знаходиться в суді.

«Зараз оголошено про перерву, тому що підозрюваний пише заяву про відвід судді», – сказала Віта Дубовик.

За її словами, вона поки що не знає, як Андрій Лесик буде аргументувати своє клопотання і чи відбудеться у п’ятницю засідання суду. Також вона додала, що за статтею 110 ККУ, за якою підозрюють Андрія Лесика, передбачено тримання під вартою без будь-якої альтернативи.

Крім того, вона зауважила, що у прокуратури є докази «вини Андрія Лесика, і він тривалий час знаходився в розшуку і ховався від правоохоронців. Раніше депутата Харківської міськради від партії «Відродження» Андрія Лесика позбавили депутатського мандату як проросійського депутата-піарщика, який не виправдав довіри партії».

Як відомо, 9 травня 2017 р. на Меморіалі Слави в м. Харкові депутат Андрій Лесик з’явився з георгієвською стрічкою. В результаті відбулася бійка між проукраїнськими активістами та їхніми опонентами.

Колеги з ІА «Волинські новини» деталізували: Андрій Лесик – голова Харківської організації «Український вибір» Віктора Медведчука. Під час сесії Харківської міськради він неодноразово демонстрував проросійську позицію, говорячи про «конфлікт» на Донбасі.

Коментар до статті 110 «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» Кримінального кодексу України, до речі, зазначає:

«1. Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій –

караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той же строк,

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, –

караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той же строк.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, –

караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років».

Тож 16 грудня 2017 р. Київський районний суд м. Харкова обрав запобіжний захід колишньому депутату Харківської міської ради, голові Харківського територіального ради руху «Український вибір» Андрію Лесику у вигляді тримання під вартою до 6 лютого 2018 р. без права внесення застави.

Портал «Медіапорт» деталізував:

«Йому було оголошено підозру у ч. 2 ст. 110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України особою, яка є представником влади). За попередніми даними попереднього розслідування, що проводить СБУ, на посаді депутата Андрій Лесик закликав до зміни меж території держави.

Зокрема, в публічних виступах він закликав блокувати транспортні розв'язки, щоб не давати пересуватися по місту військовим і поліції, провести незаконний референдум, не підкорятися законної державної влади».

А далі відбулося незбагненне! Судова гілка влади, про кардинальну реконструкцію якої неодноразово заявляв на той час чинний Президент України Петро Порошенко, розвернулася в «справі Лесика» на 180 градусів.

На сторінці «C14 news» у соцмережах на початку березня 2018 р. було оприлюднено таку інформацію:

«2 березня суд на пiдготовчому засiданнi повернув прокурору обвинувальний акт i вiдмовив у обраннi запобiжного заходу Андрію Лесику. Його звільнили з-під варти прямо в залі суду».

Отже, Андрій Лесик вийшов на свободу. Яку далі склалася доля уродженця м. Каменя-Каширського та поплічника Віктора Медведчука, наразі невідомо.

Світлана КОМА.

На фото порталу «Медіапорт»: агітаційний плакат Андрія Лесика.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (10) - 13.5%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 51.4%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23%
Мене це не стосується. (6) - 8.1%