Турбота про дітей

Турбота про дітей

Примусові роботи для безвідповідальних батьків!

Міністерство юстиції України вдосконалює закони щодо захисту дітей, яких залишили батьки. Існує чимало дієвих механізмів, які «стимулюють» батьків до вчасної сплати аліментів. Цьому покликані сприяти  і суспільно-корисні роботи.

Про цей «стимул» якодин із видів покарання для неплатників аліментів попросили розповістикерівника юстиції Волині Валентина Кухарика.

– Валентине Івановичу, як бути в ситуації, коли батьки не можуть заплатити аліменти через маленькі доходи або ж відсутність роботи?

– Для цього є суспільно корисні роботи. Їх призначають особам, що ухиляються від сплати аліментів. Вони оплачувані. Їх вид визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Зароблені кошти йдуть на погашення заборгованості по аліментах.

– Якщо боржник не бажає йти на роботу?

– На те вони й суспільно корисні, що призначаються на підставі протоколу державного виконавця судом строком від 120 до 360 годин. Наголошую, що суспільно корисні роботи боржник має виконувати у вільний від роботи чи навчання час і за їх виконання порушнику нараховуватиметься плата за виконану ним роботу.

– Скільки можна заробити?

– Оплата праці здійснюється погодинно за фактично відпрацьований час у розмірі не меншому, ніж встановлений законом мінімальний розмір оплати праці.

– У яких випадках боржник підлягає такій відповідальності?

– Якщо сукупний розмір заборгованості з виплати аліментів перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, то боржник підлягає адміністративній відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт. Але, якщо ж такі аліменти мають сплачуватись на дитину, яка має інвалідність або є важкохворою, то для притягнення боржника до адміністративної відповідальності заборгованість має становити у сукупному розмірі суму відповідних платежів за 3 місяці.

– Який стан справ на Волині? 

– За 10 місяців ц. р. судами Волині задоволено та винесено 464 постанови про накладення на боржників стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. За результатами відпрацьованих боржниками годин стягнуто 435 335 тис грн, які спрямовані на виплату аліментів.

– На вашу думку, наскільки дієвий цей механізм?

– Вважаю, що такі посилені заходивпливу на боржникає своєрідним стимулом для недобросовісних батьків.Потрібно сумлінно виконувати свій батьківський обов’язок, або ж іти на суспільно-корисні роботи.

Інтерв’ю вела

Богдана ХОМА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%