Всеукраїнський флешмоб “Зроби фото з хусткою”

Всеукраїнський флешмоб “Зроби фото з хусткою”

Як першокласниця Анютка Лукашук красувалася у хустині 1910 року 

Сьогодні Всесвітній день української хустки. А в Україні у ці хвилини продовжується флешмоб “Зроби фото з хусткою”. До акції долучилися й жителі Любомльщини. Найцікавіші світлини зібрали наші колеги з видання "Кордон".

Здавна хустка вважалась українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Це невід’ємна частина української культурної спадщини. Сьогодні яскраві хустки поступово завойовують прихильність не тільки українок, а й модниць всього світу. А от же українське вкотре стає світовим трендом.

Хустка завжди є прикрасою,символом краси українки. В Гущанській “Опалинці” хустка є оберегом, – повідомляють на сторінці Гущанського ліцею (Рівненська ОТГ), де додають раритетну світлину колективу з хустками.

На сторінці Гущанського ліцею нагадують історію цього свята: “Група громадських діячів, акторів та успішних жінок ініціювала запровадження Всесвітнього дня української хустки. Його відзначають щороку 7 грудня. З цієї нагоди у мережі запустили цілий флешмоб #зроби_фото_з_хусткою. До такого флешмобу долучились і наші учні 5 класу”

“Навіть  маленькі першокласниці знають цінність української хустки. Ми передаємо естафету всеукраїнського флешмобу “Українська хустка” працівникам культури”, –  інформує Комунальний заклад “Центр КДСТ” Рівненської ОТГ.

“Учні 9 класу Рівненського ліцею із задоволенням долучаються до всеукраїнського флешмобу “Українська хустка” і передають естафету учням і вчителям ліцею, а також працівникам сільської ради Рівненської ОТГ”, – йдеться на сторінці Рівненської громади.

Долучився до акції й сторичний музей Штунської ЗОШ І-ІІІ ст. Наймолодша учасниця флешмобу першокласниця Анютка Лукашук була одягнена у найдавнішу хустку із колекції музею 1910 року. Керівник музею Катерина Петрівна Оніщук ознайомила усіх учасників акції із обрядовою функцією хустки, а екскурсовод музею Христина Смолярчук з її історією. Учениці школи зробили світлини у хустках із фондів музею.

На сторінці Штунської ЗОШ І-ІІІ ступенів опублікували фото учасників акції.

Фольклорний колектив “Криниченька” клубу с. Скрипиця (Головненська ОТГ) приєднався до акції-флешмобу “Зроби фото з хусткою”.

“Відроджуємо, поважаємо, пропагуємо наші українські традиції – це генетичні скарби нашого народу. Традиції – це наше минуле і майбутнє… Бережімо їх і поважаймо…”,–йдеться на сторінці Головненської ОТГ в соцмережах.

Рівненська сільська рада підтримала флешмоб “Зроби фото з хусткою”.

“День Української хустки! Забузьке старостинство (Рівненська ОТГ)!”, – пише Natalia Kuharuk-Danish, яка опублікувала фото жительок округи в колоритних хустинах.
Долучайтеся до Всеукраїнського флешмобу і ви. Шануймо наші традиції.
За матеріалами видання "Кордон".

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4%
Банкет під час чуми (30) - 60%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 18%
Мені байдуже (1) - 2%