Продаж ДП «Волиньторф»: зупинити «прихватизацію»!

Продаж ДП «Волиньторф»: зупинити «прихватизацію»!

Нові чиновники повторюють дорогу держиморд Януковича?


11 грудня 2019 р. відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства. Депутати висловили свою стурбованість стосовно того, що київські чиновники вирішили продати державне підприємство «Волиньторф» усупереч здоровому глузду та економічній доцільності.

Як повідомили в облраді, наказом Фонду державного майна України від 20 листопада 2019 р. №1140 «Про внесення змін до наказу Фонду державного майна від 27 грудня 2018 р. №1637" «Про затвердження переліків об'єктів малої приватизації в 2019 році»,  ДП «Волиньторф» було віднесено до державних підприємств, які підлягають приватизації у 2019 р.
«Нагадаємо, з ініціативи профільної комісії, на 25 сесії Волиньрада уже висловила свою стурбованість стосовно цього питання. Зокрема було прийняте Звернення депутатів Волинської обласної ради до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо недопущення приватизації державного підприємства «Волиньторф». У документі було висловлене прохання вжити заходів для прийняття відповідних рішень щодо залишення ДП «Волиньторф» у державній формі власності або, як альтернативний варіант, передати підприємство у спільну власність територіальних громадам сіл, селищ, міст області», – зазначається в повідомленні.  

Тому профільною комісією рекомендовано апарату обласної ради повторно підготувати новий проект рішення про Звернення обласної ради щодо недопущення приватизації ДП «Волиньторф». Крім того, депутати підтримали відповідне звернення до центральної влади, яке цими днями було прийняте Маневицькою райрадою.

Слід нагадати, що перша спроба «приватизувати» ДП «Волиньторф» була здійснена майже 10 років тому за часів президента-втікача Віктора Януковича. Щоб розчистити дорогу до швидкої зміни власника, руками міліціонерів і прокурорів навіть було сфабриковано кримінальну справу щодо тодішнього директора. Проте активна позиція місцевої влади та результативні дії на рівні парламенту (Катерина Ващук тоді оббивала двері найвищих кабінетів), а потім і Революція гідності зупинили процес зміни форми власності в торфобрикетного виробництва.

Але наступна серія «наїзду» на ДП «Волиньторф», яке очолює депутат облради Ігор Киричик, продовжилася вже за президентства Петра Порошенка руками губернатора Володимира Гунчика.

Як бачимо, бажаючі прибрати до рук стратегічне енергетичне підприємство нікуди не зникли, тому облрада робить усе можливе, щоб захистити ДП «Волиньторф».

Наш кор.

На фото Романа УСТИМЧУКА: ДП «Волиньторф».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.2%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (29) - 54.7%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (12) - 22.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.7%