Як у Княжому місті «Саганюка виганяли»…

Як у Княжому місті «Саганюка виганяли»…

Мітинг біля Володимир-Волинської міськради розпочався вимогою дострокової відставки міського голови, закінчився вигуками «Слава!», а через кілька днів Петро Саганюк очолив місцевий Штаб оперативного реагування.

Отже, ще 26 лютого ц. р. біля головного входу у приміщення міськради, на заклики ради громадської організації «Майдан» із вимогою відправити міського голову Петра Саганюка у відставку зібралася численна громада. Петро Данилович укотре повторив, що не тримається за крісло мера, і якщо громада прийме рішення про те, що повинен піти з посади достроково, то він це зробить.

Як поінформувала прес-служба міськради, депутат облради Валентин Кошельник надав можливість висловитися всім охочим, а також неодноразово запрошував до слова організаторів акції – Сергія Кобу, Віру Чайковську-Тарликову, Анатолія Сороку, але вони так і не звернулися до тих, кого самі ж і покликали на віче.

Інші ж громадяни підходили до мікрофона. Одні ставали на захист міського голови, інші висловлювали претензії, проте абсолютна більшість сходилася на тому, що вибори очільника міста – не на часі. Потрібно жити і працювати в правовому полі, провести чергові вибори, де й оберуть керівника громади. Присутні скандували «Меру – довіра!», «Мо-ло-дець!», «До роботи!»

Згодом на майдані біля мерії з’явилися чоловіки в шоломах, обладунках, зі щитами та палицями, які почали відтісняти учасників мітингу. Піднявся крик, почалася сутичка між приїжджими та місцевими, і за лічені секунди гостей рішуче відтіснили від входу до міськради. На розі вул. Данила Галицького та Ковельської приїжджі та володимирчани стали «стінка на стінку». І хтозна як би розвинулися події, коли б не холоднокровність Миколи Гінайла та Валентина Кошельника, котрі вступили в перемовини з «Правим сектором» та «Народною самобороною». Далі були короткі переговори гостей із міським головою Петром Саганюком.

Заступник керівника «Правого сектору» Волині Руслан Тимощук розповів, що отримав сигнал, мовляв, у Володимирі-Волинському мер із тітушками творить безчинства, тож вони, прибули, щоб боронити місцевих жителів, натомість побачили мирне зібрання, зрозуміли, що люди меру довіряють. Він розповів, що працівники державних виконавчих органів підлягають люстрації, а вирішення питання довіри чи не довіри очільникам місцевих рад – прерогатива територіальних громад.

Окрім того, він зазначив, що всі, хто у Володимирі-Волинському називає себе «Правим сектором», будуть притягнуті до відповідальності, бо їхню організацію в місті не зареєстровано. Аби володимирчани змогли відрізнити представників справжнього «Правого сектору» від самозванців, керівник формування коротко розповів, як виглядають і як мають поводитися представники цієї організації.

Сотник «Народної самооборони» з Луцька Андрій Омельчук у свою чергу відмітив, що дії місцевих жителів засвідчили про готовність належним чином зустріти у своєму місті чужинців, щоб відстояти інтереси громади.

І якщо спочатку володимир-волинці зустріли приїжджих вигуками «Ганьба», то після спілкування з ними, проводжали вигуками «Слава!»

До єдності, спокою і терпіння закликали присутніх священнослужителі, а Микола Гінайло висловив, напевно, думку більшості, заприсягшися, що не подасть Петрові Саганюку руки, якщо той піде з посади й залишить місто та його мешканців у такий важкий час.

Працівники виконавчого комітету міської ради, його структурних підрозділів також висловили свою підтримку міському голові.

Як згодом розповів Петро Данилович, питання перебування на посаді для нього не є принциповим. А життєдіяльності Княжого міста зараз найбільше дошкуляють не політичні пристрасті, а вкрай важка економічна ситуація…

Утім, за кілька днів ситуація кардинально змінилася. Місцева влада створила Штаб оперативного реагування, оскільки на півдні та сході держави російська армія розпочала неоголошену війну проти України.

Петро Саганюк 2 березня виступив із терміновим зверненням до громади:

«Те, що відбувається у Криму – введення російських військ – можна назвати єдиним словом – окупація, що є порушенням усіх міжнародних норм і конвенцій.

Сьогодні я звертаюся до місцевих політиків та лідерів громадського руху із закликом до об’єднання задля збереження цілісності та незалежності України. Згорніть партійні прапори і гасла, відкиньте політичну боротьбу і особисті амбіції, з'ясування стосунків. Будьте виваженими у своїх діях та висловлюваннях і не нагнітайте ситуацію, що може привести до провокацій і подальшої ескалації конфлікту. У Володимирі-Волинському створено Штаб оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації. Усі функції життєдіяльності міста виконуються чітко та без збоїв. Міська рада, депутати, структурні підрозділи зроблять все, аби місто функціонувало нормально. Дякую усім членам Варти порядку, хто разом із працівниками міліції охороняє громадський порядок на вулицях міста і наголошую, що підстав для паніки немає».

Того ж дня в Княжому місті вшанували героїв Майдану. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять волинян, які віддали життя за незалежність і свободу Української держави.

Перед людьми виступили голова міської організації ВО «Свобода» Сергій Коба, активісти міської ради ГО «Майдан» Віра Чайковська-Тарликова і Андрій Гнатюк. А Петро Саганюк розповів про те, що розмовляв із командиром 13-го армійського корпусу генерал-лейтенантом Ігорем Колесником та командиром в/ч А2331 Володимиром Яцківим. Як відомо, Рада національної безпеки та оборони постановила привести Збройні сили України та відповідні військові формування у бойову готовність. Бригада, яка дислокується в місті, поки що залишається в резерві, наразі триває розконсервування техніки. У місті працює Штаб оперативного реагування на можливі надзвичайні ситуації, виконком перейшов на цілодобовий режим роботи.

У ситуації, що склалася, влада та громада вирішили відкинути усі образи та претензії один до одного і всім разом стати на захист України.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: ще на підступах до Княжого міста с. Хобултова Володимир-Волинського р-ну демонструє патріотичний дух місцевої громади. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 3.9%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 3.9%
Банкет під час чуми (30) - 58.8%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 17.6%
Мені байдуже (2) - 3.9%