Мстили за фальшиві «карти поляка»…

Мстили за фальшиві «карти поляка»…

Служба безпеки України встановила осіб, які електронною поштою надсилали погрози Генконсульству Республіки Польща у Львові від імені... представників ЗМІ.


«Оперативники спецслужби встановили, що погрози здійснювали двоє львів’ян, які займаються протиправним виготовленням польських документів для громадян України. Вони оформлювали замовникам «Карту поляка» на підставі фальшивих довідок про участь громадян України у діяльності організацій польської національної меншини. Після оприлюднення у місцевих ЗМІ матеріалів, які викривають незаконний механізм, зловмисники вирішили помститися журналісту. Вони зареєстрували електронну скриньку, з якої у Генконсульство та у польську громаду Львова почали надходити погрози нібито від імені автора журналістських розслідувань», – зазначається в повідомленні пресслужби СБУ від 13 січня ц. р.

У ході обшуків, проведених у помешканні фігурантів справи, правоохоронці виявили ноутбук, мобільні телефони, банківські картки та понад 30 тис. євро готівкою.

«У ноутбуці зловмисників співробітники Служби виявили докази, що саме на ньому готували і надсилали лист від імені журналіста, з погрозами на адресу польського Генконсульства. На комп’ютері також зберігалися й нові листи з погрозами, зокрема, безпосередньо консулу Республіки Польща у Львові», – деталізується.

Наразі тривають слідчо-оперативні дії для встановлення всіх осіб, причетних до протиправної діяльності за ч. 2 ст 129 («Погроза вбивством») Кримінального кодексу України.

Обшуки проводились спільно зі слідчими ГУ НП під процесуальним керівництвом Львівської місцевої прокуратури №1.

Слід зазначити, що за новим законодавством республіки Польща вимоги для отримання «Карти поляка» значно посилилися. Якщо раніше варто було довести, що хтось із батьків чи дідусів були громадянами Другої Речі Посполитої (станом на 17 вересня 1939 р.), то віднедавна – документально підтверджене польське походження претендента. Або – перебувати не менше 3 років у складі якогось польського національно-культурного товариства та брати активну участь у його роботі.

Крім цього, необхідна співбесіда в консульській установі з дипломатом, а також – розгляд матеріалів справи в спеціальній комісії.

Оскільки «Карта поляка» дає громадянам України на території Польщі певні преференції під час навчання чи працевлаштування, то цілком зрозуміло, що пройдисвіти намагаються отримати бариші на фальшуванні необхідних документів.

Найгірше в сумній історії зі спробою шантажування польського дипломата – це те, що двоє львів’ян вирішили це робити від імені журналіста…

Світлана КОМА.

На фото пресслужби Служби безпеки України: під час обшуку в помешканні підозрюваних.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4%
Банкет під час чуми (30) - 60%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 18%
Мені байдуже (1) - 2%