Утілення любохинівської мрії: у селі на Старовижівщині відкрили нову школу

Утілення любохинівської мрії: у селі на Старовижівщині відкрили нову школу

Любохинівська школа, на яку чекали десятиліття, була завершена у цьому році. Від старих приміщень залишився тільки один корпус, який на фоні нової будівлі виглядає наче символ шляху, який пройшла громада села до дня відкриття нової сучасної школи.

"Сьогодні не можна передати тих почуттів, які переповнюють. Є звичайно хвилювання, якісь організаційні питання, але все це дрібниці. Основне, що наші діти сьогодні переступлять поріг такої довгоочікуваної школи, що ми матимемо можливість навчатися у просторих, затишних, сучасних кабінетах. Всі ми дуже чекали цього дня і цієї миті" - розповіла директорка навчального закладу Руслана Яцук.

15 січня, у селі Любохини святковий день. Селяни зібралися біля великої триповерхової будівлі, зведеної на місці приміщення, де з 1933 року навчалися місцеві діти. Сьогодні - урочисте відкриття нової Любохинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. 

Окрім місцевих жителів, учнів та вчителів на відкритті були присутні також і представники обласної влади, зокрема голова ОДА Юрій Погуляйко та голова обласної ради Ірина Вахович. Також взяли участь представники районної влади, депутати, що ініціювали фінансування будівництва, зокрема Михайло Імберовський, та людина, безпосередньо причетна до зведення навчального закладу - Леонід Стефанович, очільник ТзОВ “Житлобуд-2” та головний підрядник будівництва. 

Ірина Вахович у своєму привітанні зазначила, що процес будівництва нової школи не був простим, але всі разом люди змогли втілити цю мрію.

“Хочу подякувати всім причетним - від ідеї до сьогодні - до створення цієї школи, цього прекрасного об’єкту. Для вас це буде культурний та освітній осередок, бо це насправді прекрасна локація” - додала на завершення голова облради.

Головний підрядник Леонід Стефанович вручив директорці великий символічний ключ від школи, виготовлений з дерева. Руслана Яцук, тримаючи цей ключ, у своїй промові підкреслила значимість цього дня.

“На прихід цього дня хтось чекав рік, хтось два, а хтось цілих сорок років. Він безперечно ввійде в історію не лише нашого закладу, але й в історію села та району. Адже саме сьогодні здійснилася мрія всіх жителів села Любохини - новобудова відчинить свої двері та гостинно запросить у затишні класи учнів та вчителів.” - тремтячим від емоцій голосом сказала директорка.

Леонід Стефанович, Руслана Яцук, Ірина Вахович та Юрій Погуляйко традиційно розрізали стрічку. Після привітань, подарунків та побажань, всіх присутніх запросили всередину, зблизька познайомитися з новим центром культурного життя села. Першими зайшли, звичайно, учні та вчителі.

Будівництво школи тривало з 2011 року. Увесь цей час учні змушені були навчатися у старому приміщенні. Навчання було у дві зміни, адже у селі 297 школярів. Новобудова ж містить 19 класів, 3 лабораторії та 3 майстерні з усім необхідним обладнанням.

Школа має три поверхи, актовий та спортивний зали, їдальню, музичний та інформатичний класи. Останніх є два, тож усім учням вистачатиме комп’ютерів на уроках інформатики.

У холі першого поверху є гардероб, обабіч якого на стінах намальовані козак із шаблею та українка в національному одязі та з короваєм. Узагалі всі стіни школи мають цікаві та оригінальні стінописи, що часто позначають певні аспекти навчання - образотворче мистецтво, музика, хімія та фізика, географія. Особливо вражають великі стилізовані портрети Андрія Кузьменка та Тараса Шевченка, поряд з якими написані цитати цих видатних українців.

Школа також відповідає вимогам впровадження інклюзивної освіти. При вході є пандуси, а біля сходів у холі є спеціальна платформа, за допомогою якої людина на візку зможе без проблем їх подолати.

Під час короткої екскурсії діти порадували гостей музичними номерами просто у широких коридорах школи. Після цього школярі продовжили демонструвати таланти вже в новому, зручному та повністю обладнаному актовому залі. 

Жінка, троє дітей якої навчаються у третьому, четвертому та п’ятому класах, була в захваті від нової будівлі.

“Думаю, зробили навіть більше, ніж батьки очкували. Особливо в порівнянні з тим, де наші діти навчалися, ходили у дві зміни, приходили пізно ввечері. Тепер сподіваємося усім буде зручно, тепло й гарно.”

Оксана КАШТАЛЯН
На фото авторки: Леонід Стефанович вручає ключ від школи директорці Руслані Яцук.


 Колишній головний корпус старої школи
Директорка школи Руслана Яцук


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%