«Ліва газета» в Копачівській ОТГ

«Ліва газета» в Копачівській ОТГ

У Рожищенському р-ні поширюють сумнівну «газету» «Копачівська громада» без будь-яких вихідних даних. Це як мінімум порушення чотирьох Законів України, котрі забороняють виготовлення та тиражування подібної «продукції»!


Про скандал спочатку повідомили на офіційному сайті на Копачівської ОТГ, а потім – колеги з порталу «Під прицілом».

Новообране керівництво ОТГ запевнило, що «газета» не має жодного стосунку до Копачівської сільської ради. Також нагадали, що статтею 8 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» визначено: «Органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування не можуть виступати засновниками (співзасновниками) друкованих засобів масової інформації, крім випадків, передбачених законом».

Крім цього, не мають права випускати подібну продукцію і новостворені ОТГ, і якби цю «газету» змайстрували б в Копачівській сільраді, то також відповідали за порушення чинного законодавства.

«Опублікована в листівці інформація суб’єктивна, провокативна, така, що не відповідає дійсності, дискредитує Копачівську сільську раду як орган місцевого самоврядування, створює соціальну напругу в громаді», – йдеться у повідомленні громади. 

Також зазначено, що «надрукована листівка» є анонімною, на останній сторінці відсутні реєстраційні дані, які передбачені статтею 32 вищезгаданого закону. Відтак, друкарня, яка дозволила собі виготовити масовим тиражем газету без державного реєстраційного свідоцтва друкованого ЗМІ, також грубо порушила чинне законодавство, і це третя стаття, за якою замовникам та виконавцям низькопробної продукції доведеться відповідати

«Про факт розповсюдження суб’єктивної та недостовірної інформації в незареєстрованих засобах масової інформації, що суперечать чинному законодавству, повідомлено в поліцію. В ОТГ наголосили, що на сьогодні офіційним джерелом інформації про діяльність Копачівської об’єднаної територіальної громади є офіційний  Веб-сайт», – зазначає «Під прицілом».

Якщо ж цю «газету» розносили листоноші, то це стане четвертим порушенням законодавства, адже офіційно замовник не міг оплатити подібні послуги.

Наш кор.

На фото з Веб-сайта Копачівської ОТГ: незаконна «газета», котру розповсюджували на території сільради.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%