Вірність традиціям: трикратний салют і голуби в небі

Вірність традиціям: трикратний салют і голуби в небі

Понад 10 років у смт Цумань Ківерцйівського р-ну існує чудова традиція. На березі річки Путилівка тут відбувається велелюдне святкування Водохреща.


Ось і цьогоріч завдяки місцевому підприємцеві, депутатові облради попереднього скликання Володимирові Дубу, голові ОТГ Анатолієві Дорощуку, старостам об’єднаної територіальної громади та великій групі добровільних етузіастів 19 січня відбулися урочистості з нагоди третього найбільшого січневого свята – Водохреща.

Насамперед митрофорний протоієрей Цуманського благочиння Православної Церкви України, отець Тарас Манелюк освятив воду в річці Путіливка і після Богослужіння благословив усіх охочих здійснити чин купелі, наголосивши, що при цьому слід дбати про християнську подобу кожного вірянина.

Пролунали традиційні постріли салюту, в небо здійнялося 3 голубів – символів миру.

Потім до присутніх із вітаннями звернувся голова ОТГ Анатолій Дорошук, а затим учасники святкового дійства перейшли до частування смачними наїдками та напоями.

Символічно, що з кожним роком свято в смт Цумань набуває все ширшої географії. Зокрема, в цю неділю тут побувало 15 громадян ФРН, а також представники Польщі, Чехії та інших країн світу. Звичайно, тут побували чимало не лише місцевих мешканців та навколишніх сіл, але й гості з інших міст Волині та з-за меж області.

Пісенним дарунком для всіх став багатоголосий виступ народних колективів із усіх сіл ОТГ, які подарували учасникам піснеспіви на релігійну та патріотичну тематику.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: під час Водохреща в смт Цумань.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%