36 місяців без Антона Федоровича

36 місяців без Антона Федоровича 3 роки тому перестало битися серце багаторічного Луцького міського голови Антона Кривицького…


Період 2014-2017 рр. на Волині, на жаль, виявився урожайним на смерті відомих на Волині та за її межами особистостей. Зокрема, відійшли у Вічність голова облдержадміністрації, Надзвичайний і Повноважний Посол України Борис Клімчук, народний депутат України від Маневицького округу №23 Ігор Єремеєв, Луцький міський голова Микола Романюк і – 20 січня 2017 р. – один із його попередників Антон Кривицький.

Біографія Антона Федоровича – цікава та багатогранна. Він – із родини вимушених переселенців з-за Бугу. Народився 8 червня 1945 р. у с. Виноградне Березівського району Одеської області. Закінчив Луцьку середню школу №7 після переїзду родини на Волинь. Трудову діяльність розпочав у 17 років слюсарем на Луцькому електроапаратному заводі…

Потім молодого та ініціативного Антона Кривицького «взяли на олівець», і він здійснив блискучу кар’єру по комсомольській і партійній лінії, став головою Нововолинського міськвиконкому.

У березні 1987 – лютому 1991 р. він уже голова виконавчого комітету Луцької міської ради народних депутатів Волинської області, а в лютому 1991 – квітні 1992 р. – перший заступник голови виконавчого комітету Волинської обласної ради народних депутатів.

У квітні 1992 – липні 1994 р. Антона Кривицького призначають головою комітету інвестицій, будівництва, архітектури і містобудування облдержадміністрації, а з 1994 р. він тричі очолював міське самоврядування м. Луцька: аж до 2006 р.

У 2006-2010 рр. Антон Кривицький начальник головного управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації, після звільнення поринув у бізнес і громадське життя, а в грудні 2010 р. став радником Луцького міського голови Миколи Романюка...

Відкриті джерела в «Вікіпедії» нагадують про чимало звершень, які підкорилися Антонові Кривицькому:

«15 липня 1990 року, ще до офіційного проголошення незалежності України, біля Луцької міської ради підняли блакитно-жовтий стяг. То був другий в Україні після Львова прапор, піднятий над міською радою. Головою міськвиконкому у той час був Антон Кривицький.

За правління Антона Кривицького вперше в Україні усі комунальні платежі об'єднали в один чек. До цього громадяни змушенні були користуватися окремими книжками на воду, газ, електроенергію…

У часи головування Антона Федоровича Луцьк став першим містом, де дозволили викупляти перші поверхи в житлових будинках під магазини та офісні приміщення. Верховна Рада прийняла таке рішення тільки через кілька років.

Саме Антон Кривицький першим в Україні ввів акцизну марку на вино-горілчані вироби. Завдяки цьому у місті вдалося збудувати тролейбусну лінію на Володимирську і на Вересневе. Також при Антонові Кривицькому вдалося запровадити конкурси на пасажирські перевезення.

За каденції Антона Кривицького почали будувати наземний перехід над коліями залізничного вокзалу. Продовжував курувати цю справу він і після того, як покинув посаду мера, тому досі лучани називають перехід «мостом Кривицького».

Антон Кривицький був першим, хто заговорив про будівництво підземного переходу у центрі міста. Його спорудження тоді оцінювати у 6-7 мільйонів гривень і навіть знайшли інвестора. Проте, через супротив депутатів, підземного переходу тоді так і не збудували.

Розповідають, що одним телефонним дзвінком Антон Федорович за ніч збирав із луцьких бізнесменів зарплату вчителям і медикам, коли в бюджеті бракувало коштів.

Розпочав будівництво фонтану на Театральному майдані, однак через відсутність коштів, об'єкт так і не завершили. Зате кабельні мережі від ЦУМу для будівництва підземного переходу перенесли в безпечне місце…

На роботу пішки ходив, а часто навіть тролейбусом користувався… Регулярно відвідував ринки, магазини, поліклініки та інші місця масового перебування людей…».

Саме за головування Антона Федоровича м. Луцьк 4 роки поспіль займав призові місця в Всеукраїнському конкурсі «Місто найкращого благоустрою" серед міст з населенням від 100 до 500 тисяч мешканців», і за це його також слід поважати.

Одна з улюблених фраз Антона Кривицького – «Справжньому котові байдуже, що про нього миші думають».

Тож хто і як 20 січня згадав про нього – діло десяте…

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото Богдана ГОНЧАРУКА: таким був Антон Кривицький.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (9) - 12.3%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (38) - 52.1%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (17) - 23.3%
Мене це не стосується. (6) - 8.2%