Юлія з PS752

Юлія з PS752

У столиці за участі Президента України та урядовців зустріли тіла всіх 11 співвітчизників, які загинули 6 січня в небі Ірану внаслідок ракетного обстрілу цивільного літака «Boeing 737-800» «Міжнародних авіаліній України». Серед тих, кого поховали цього дня – 25-річна стюардеса із м. Нововолинська Юлія Сологуб.


Прощання та поховання бортпровідниці рейсу PS752 «Міжнародних авіаліній України» сполученням Тегеран-Київ відбулося 20 січня у м. Києві. Поховали юну жінку на Дарницькому цвинтарі, що знаходиться на Харківське шосе. Попрощатися з 25-річною жертвою обстрілу іранськими системами ППО російського виробництва прийшли рідні, друзі, представники місцевої влади…

«В Дарниці провели повітряного янгола в небо… Як правило, бортпровідники називають рейс «крайнім», а не «останнім». Але цього разу для всіх членів екіпажу і пасажирів рейсу PS 752 – він виявився дійсно останнім… Сьогодні Дарниця надала останній прихисток одному з членів золотого екіпажу – Юлії Сологуб, їй було лише 25. Дарниця сумує разом з усім світом», – повідомили про траурну подію в Дарницькій райдержадміністрації столиці.

Волинська небесна стюардеса Юлія Сологуб закінчила в Місті шахтарів Нововолинський ліцей №1, який на момент випуску в 2012 р. мав назву «Спеціалізована школа І-ІІІ ст. №1 – колегіум».  І тоді, і зараз найрейтинговішого в області навчального закладу директором працював Сергій Мороз, який добре пам’ятає всіх випускників, а через трагічну подію в небі Ірану – особливо Юлію Сологуб

«Той рік був особливим, бо в Україні проводилася фінальна частина Євро-2012 із футболу, тому навчальні плани були скориговані, – говорить Сергій Володимирович. – Класним керівником у Юліному класі була Людмила Максимович, Людмила Дмитрівна і зараз працює в нашому колективі… Але з усіма завданнями успішно справилися, тож більшість випускників успішно вступили у вищі навчальні заклади. Юлія стала студенткою в Києві, де закінчила згодом Національний лінгвістичний університет… Це була хороша, здібна та сумління учениця. Її сім’я (тато, мама і молодша сестра) проживали в Шахтарському мікрорайоні. Ми разом із нею глибоко сумуємо з приводу трагічної і передчасної загибелі Юлі…».

Отримавши диплом про вищу освіту, Юлія Сологуб влаштувалася на роботу бортпровідницею в «Міжнародні авіалінії України». В складі екіпажу «Boeing  737-800» побувала в різних куточках світу... Але вранці 6 січня російські ракети, випущені іранськими військовими, перервали життєвий політ юної волинянки, яка зовсім недавно вийшла заміж за Валерія Гордину і проживала з чоловіком у м. Києва…

Саме він того чорного ранку зустрічав Юлію Сологуб у залі прильотів міжнародного аеропорту «Бориспіль». І кілька разів підходив до скорботного портрета дружини в обрамленні квітів і лампадок, не в силах повірити в те, що сталося…

Іранська влада після 2 діб брехні таки визнала, що саме ракети її системи Протиповітряної оборони збили український пасажирський літак із 176 людьми на борту, більшість із яких були іранцями і канадцями. Тегеран пообіцяв виплатити компенсації родичам загиблих та відшкодувати збитки авіакомпанії, а також – повернути рештки літака та особисті речі жертв катастрофи. Раніше по 200 тис. грн кожній українській родині останнього рейсу PS752 виділив Кабінет Міністрів України, а в церемонії зустрічі останків жертв рейсу Тегеран-Київ узяв і глава держави Володимир Зеленський.

Невдовзі вирішиться проблема з розшифруванням бортових самописців збитого літака «Boeing 737-800». Але все це відходить на другий план перед розумінням трагедії, яка сталася. Особливо, коли говорити не про 176 жертв узагалі, а усвідомити, що доля кожного з них обірвалася так підступно і немилосердно… І Юлії Сологуб – насамперед…

Роман УСТИМЧУК.

На фото пресслужби Дарницької райдержадміністрації м. Києва: церемонія поховання Юлії Сологуб/

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (603) - 86.3%
Пізно (25) - 3.6%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (29) - 4.1%