Коронавірус з Китаю – що це таке, симптоми, лікування і профілактика

Коронавірус з Китаю – що це таке, симптоми, лікування і профілактика

Світ сколихнули новини про поширення невідомого коронавірусу, який з’явився в Китаї. Ліків чи вакцини проти нього наразі немає, тож Всесвітня організація охорони здоров’я дала рекомендації, як захиститись від небезпечної хвороби.

Що таке коронавірус

Коронавірус – це зоонозна інфекція, який вражає ніс, пазухи або верхню частину горла. Природним резервуаром вірусу є тварини: пальмові цевети, кажани, навіть кобри. Оскільки коронавіруси ще й РНК-віруси, то вони мають високу частоту мутацій і швидко змінюються, в тому числі стають патогенними для людей.

Такі коронавіруси вперше були ідентифіковані в середині 1960-х років. Разом з новим штамом коронавірусу, який зараз активно поширюється в Китаї та інших країнах, їх існує вже сім.

Новий штам коронавірусу поки відомий під назвою 2019-nCOV.

Більшість коронавірусів не є небезпечними, але цей виявлений штам призвів до спалаху вірусної пневмонії в китайському місті Ухань. Багато людей, яких вразив вірус, працювали чи відвідували ринок в Ухані. У грудні 2019-го китайська влада повідомила про 44 інфікованих пацієнти. Відтоді вірус зафіксовано в понад 550 хворих, 17 з них – померли.

Фахівці підозрюють, що причиною спалаху став тип вірусу з сімейства коронавірусів, який раніше в людей не знаходили. Його виявили спочатку в китайців, а потім і в людей, які прилетіли звідти в Таїланд, Японію і Південну Корею.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) пише, що китайські фахівці, намагаючись встановити точну причину захворювання, виключили вірус грипу, аденовірус та інші віруси.

Симптоми і лікування коронавірусу

Вірус викликає пневмонію з такими симптомами, як кашель, лихоманка та утруднення дихання. Експерти вважають, що інкубаційний період триває близько двох тижнів.

Передача людині від людини була підтверджена національною комісією з охорони здоров’я Китаю. Також існує ризик мутації вірусу.

Новий спалах нагадав про коронавірус Sars: він був вперше визнаний у Китаї в листопаді 2002 року. Хвороба поширилася у багатьох країнах Північної і Південної Америки, Європи та Азії, спричинивши у 2002-2003 роках глобальний спалах – тоді було зафіксовано понад 8 тисяч випадків, включаючи 774 смерті.

Лікарі повідомляють, що одужання здебільшого залежить від імунітету людини. Поки відомо, що люди, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям, зокрема, слабкий імунітет. Також з померлих більшість людей літнього віку. У багатьох з них були супутні захворювання, як цироз печінки, гіпертонія, цукровий діабет чи хвороба Паркінсона.

Ситуація ускладнюється тим, що незабаром розпочнуться святкування до Китайського нового року. У цей час до Китаю приїжджають сотні мільйонів людей. Зараз місто Ухань закрито для виїзду та у ньому тимчасово зупинено роботу транспорту. Повідомлено про друге китайське місто – Хуанганг, де також запроваджено карантинні заходи.

Як захиститись від коронавірусу: поради ВООЗ

У зоні ризику, ймовірно, люди із слабким імунітетом. Основне занепокоєння викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші – тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.

Аби захиститися, медики рекомендують:

- часто та ретельно мити руки милом та водою;

- не торкатися брудними руками очей, носа чи рота;

- уникати тісного контакту з хворими людьми.

Якщо у вас є симптоми гострої респіраторної інфекції, аби запобігти зараженню інших:

- залишайтеся вдома, якщо захворіли;

- уникайте тісного контакту з іншими людьми;

- прикривайте рот і ніс тканиною під час кашлю і чхання, а опісля ретельно мийте руки;

- провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні;

Людям, які зараз перебувають поблизу зони розповсюдження вірусу, радять:

- підтримувати гігієну рук;

- уникати відвідування ринків тварин та птахів;

- уникати відвідування хворих;

- звернутися до лікаря у разі появи симптомів – кашлю, лихоманки чи труднощів з диханням;

- телефонувати заздалегідь, перш ніж їхати до лікарні.

Наш кор.

Фото з відкритих джерел.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

Багатомільйонні зарплати та премії міністрам – це…

...В Україні децентралізація? Ні, не чув (1) - 2%
...відбувається, але не так! І не варто чекати чогось доброго (2) - 4%
...відбувається успішно. Це - реформа, що дає поштовх усім наступним змінам у європейському напрямку (2) - 4%
Банкет під час чуми (30) - 60%
Гідна оплата праці держслужбовців (1) - 2%
Підстава для негайного звільнення чиновників (9) - 18%
Мені байдуже (1) - 2%