Коли сам не гам, то й комусь не дам

Коли сам не гам, то й комусь не дам

У «чорнобильських» школярів – спецрежим.

У трьох районах Волині – Камінь-Каширському, Маневицькому та Любешівському, що мають статус територій, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, припинено безкоштовне харчування школярів. У кожному районі по-різному виходять із екстремальної ситуації. Однак недоотримані кошти на харчування обов’язково компенсують.

Проблему з харчування учнів шкіл трьох районів області обговорили під час оперативної наради під керівництвом голови облдержадміністрації Григорія Пустовіта. Як запевнив заступник начальника управління освіти та науки облдержадміністрації Юліан Таранчук, у кожному районі питання щодо забезпечення повноцінного харчування дітей вирішують окремо.

Найскладнішою є ситуація на Камінь-Каширщині. А все тому, що відповідальність за доставку продуктів, обладнання на кухні несло немісцеве підприємство. Переможців тендеру на організацію харчування цьому поліському району зареєстровано у Василькові на Київщині. До речі, на проблемі неодноразово наголошував і екс-голова райдержадміністрації Іван Вовк. Позаяк батьки були незадоволені якістю харчування, та й ціни насторожували. У відповідь на численні листи з Камінь-Каширська підприємці радили чиновникам дотримуватися інструкцій із діловодства. Що, очевидно, означало «не сунути носа в чуже просо». Ось як, для прикладу, Іван Вовк характеризував ситуацію ще кілька місяців тому:

– Торік тендер на організацію харчування учнів у нашому районі, що належить до радіоактивно забрудненої зони, виграло ТзОВ «Перша компанія «Максимум». Його зареєстровано у Василькові Київської області. Сподівалися, що шкільні обіди стануть більш калорійними. На це передбачено чималі державні кошти – 20 мільйонів гривень на рік. Однак після того, як санітарно-епідеміологічна служба перевірила окремі продукти, з’явилося чимало підстав тривожитися за здоров’я дітей. У великому секреті тримали виробників м’ясних продуктів. Насторожували і ціни, за якими закуповували харчі. Так, за кілограм м’яса платили 50-70, масла – 82, сиру – 71, твердого сиру – 90 гривень. Уперто відмовлялися брати цільне молоко у наших сільгоспвиробників. Натомість завозили сухе!


Наразі тендери на харчування скасовано. Бізнесмени, які годували камінь-каширську малечу, «кинули кінці у воду», а місцевим чиновникам довелося викручуватися із ситуації. Виручають школярів підприємці району, котрим доручили розмістити у школах «буфетні точки». Хоча зрозуміло, що це тимчасово. Бо таке харчування нікого влаштовувати не може, та й якісним його не назвеш…

Натомість на Маневиччині та Любешівщині батьки учнів дали згоду платити за шкільні обіди самотужки. Вартість одноденного харчування сягає 5-6 грн. Таким чином, за словами Юліана Таранчука, 50% навчальних закладів гарячими обідами забезпечено.


Старший кухар Тетяна Купріянчик та кухар Валентина Герасимчук готують обіди школярам із сіл Тоболи та Старі Червища Камінь-Каширського р-ну


Через збої у харчуванні Григорій Пустовіт наголосив на необхідності ретельного контролю за якістю продукції. «Ми не можемо допустити, аби все негативно відобразилося на здоров’ї дітей», – наголосив голова облдержадміністрації. От правда, після реформи Держсанепідслужба має право перевіряти якість харчування у навчальних закладах лише… раз у рік. Хто ж тоді і як саме має «моніторити» шкільні обіди? Механізми шукатимуть у профільному управлінні.

Тим часом директор департаменту соцполітики облдержадміністрації Світлана Мишковець запевнила: компенсацію за харчування виплатять батькам дітей із цих трьох районів. Для цього їм треба звернутися в органи соцзахисту за місцем реєстрації з відповідною довідкою з навчального закладу.

Подбати про якість шкільних обідів і про справедливі компенсації – завдання мінімум. Завдання максимум – аби на місце одних «тендерних божків» не прийшли інші.

Олена ЛІВІЦЬКА.

Фото автора.

 

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Чи повинен залишитися Юрій Погуляйко на посаді голови облдержадміністрації?

Він повністю відповідає займаній посаді. (0) - 0%
Його не треба було призначати взагалі та необхідно звільнити. (7) - 29.2%
Головою облдержадміністрації повинен бути волинянин. (10) - 41.7%
Мені байдуже. (6) - 25%