Сторінками минулого 23.01.2020

Сторінками минулого 23.01.2020

75 років тому
Змагання за відбудову

З ініціативи Луцького міськкому КП(б)У розпочалося соціалістичне змагання лучан із трудящими Ковеля і Ровно за якнайшвидшу відбудову міста, збільшення випуску промислової продукції, за гідну зустріч 30-их роковин Великої Жовтневої Соціалістичної революції. Переможцями вийшли 15 підприємств, у т. ч. цегельний завод №1, взуттєва фабрика, артілі імені Червоної Армії, «Харчовик» та «Вільна праця».
(«Радянська Волинь», 1945 р.).
На фото з архіву: результат бомбардування м. Луцька.

30 років тому
Перемога демократів

«Вибори до Верховної Ради УРСР, обласної, районних, селищних, міських і сільських рад, які відбулися 4 березня, були першими, де балотувалися кандидати не лише від КПСС, але й від нових громадських об’єднань. У них взяло участь 93,6% виборців (695 тис. 586 громадян). Національно-демократичні сили області святкували свою першу перемогу: з 9 народних депутатів у Демократичний блок Верховної Ради УРСР увійшло шестеро – Олександр Гудима, Ярослав Дмитришин, Андрій Мостиський, Федір Свідерський (від НРУ), а також Андрій Бондарчук та Петро Віцяк».
(«Молодий ленінець», 1990 р.).

20 років тому
У церкві – Ворожко і Коляда!

«Храму в с. Мокре Старовижівського р-ну не було ніколи. Було просто село, омите болотами. А завдяки будівництву льонозаводу перетворилося на справжнє містечко. Люди мріяли про церкву і, нарешті, завдяки директорові підприємства Павлові Логіну таки спорудили його! І будівельники безкоштовно підприємства працювали, і селяни колядували та продавали картоплю, щоб якнайшвидше уквітчати храм. Про дзвони подбав уже наступний директор льонозаводу Віктор Ковальчук. І хоча в Свято-Петро-Павлівському храмі роботи ще вистачає, люди радіють, що є де помолитися. А настоятелем тут служить, до речі, Петро Коляда, старостою обрали Анатолія Ворожка».
(«Досвітня зоря», 2000 р.).

10 років тому
«Бронепоїзд» із Криму

«Щоб підтримати свою команду під час півфінального кубкового матчу з «Волинню», керівництво «Таврії» найняло… цілий поїзд! І хоча потяг буде цивільним, можна не сумніватися, що його пасажири будуть відмобілізованими не гірше, ніж бойові розрахунки білогвардійських бронепоїздів періоду Громадянської війни!».
(«Волинська газета», 2010 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 7%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (13) - 22.8%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (31) - 54.4%
Мене це не стосується. (3) - 5.3%