Сторінками минулого 30.01.2020

Сторінками минулого 30.01.2020

90 років тому
Розігнала поліція

«Кілька сот селян і селянок зібралося біля будинку «Просвіти», де мали відбутися збори. Але в останній момент рада «Просвіти», в склад якої входять радикали та УНДОвці, в порозумінні з луцьким повітовим референтом безпеки поліції відмовилася надати залу. Супроти такої відмови сформувався похід, який під проводом посла Сейму тов. Сенюка рушив із транспарантами і революційними піснями головною вулицею міста. Спочатку піша поліція намагалася розігнати маніфестацію, а коли не зуміла, то наскочила кінна, яка й розігнала похід».
(«СельРоб», 1930 р.).

65 років тому
На цілину!

«У відповідь на заклик ЦК КПСС понад 70 комсомольців і молоді м. Луцька в період збирання врожаю поїхали на цілинні землі в Кримську область для надання допомоги колгоспам і радгоспам у збиранні врожаю. Ними було зібрано 36 тис. тон зерна, вироблено 70 тис. трудоднів. За зразкову роботу 15 чол. було нагороджено значками ЦК ВЛКСМ «За освоение новых земель», понад 200 комсомольців – почесними грамотами Актюбінського обкому партії та облвиконкому, інших райкомів і райвиконкомів Казахстану, а 150 чоловік – грамотами Кримського обкому та райкомів ЛКСМУ». 
(«Радянська Волинь», 1955 р.).
На фото з архіву: луцькі комсомольці їдуть на цілину.

40 років тому
Візит перших

«Трудящі області за підсумками соціалістичного змагання за 1979 р. досягнули подальшого підвищення якості продукції та послуг народного господарства. Це, а також передова робота обкому компартії, стали однією з причин візиту в м. Луцьк  члена Політбюро ЦК КПСС, першого секретаря ЦК Компартії України Володимира Щербицького, колишнього командира Чернігівсько-Волинського партизанського з’єднання та першого секретаря підпільного обкому КП(б)У Олексія Федорова та інших товаришів».
(«Молодий ленінець», 1980 р.).

20 років тому
Усі заплатять!

«Голова облдержадміністрації Борис Клімчук підсумував життєдіяльність Волині в 1999 р. і запевнив: податки платитимуть усі, адже цифра 60% від усіх існуючих бізнесменів, які чесно поповнюють бюджет, нікого не влаштовує. «Сплата податків у повному обсязі – це не добра воля, а обов’язок!», – підкреслив.

Підготував Сергій ШРАМЧУК.
 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 7%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (13) - 22.8%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (31) - 54.4%
Мене це не стосується. (3) - 5.3%