Два Папи

Два Папи

Саме таку назву має чудовий кінофільм. Він розповідає не лише про першу за останніх 700 років добровільну відставку Папи Римського, але й про духовні цінності кожної людини…

Громом серед ясного неба 28 лютого 2013 р. стала заява Папи Римського Бенедиикта XVI (миру – Йозеф Алоїс Ратцінґер, за походженням – німець) про добровільне зречення з пожиттєвого престолу Предстоятеля Римсько-католицької церкви, котра об’єднує в цілому світі понад 1 млрд 200 млн християн.  За весь попередній період цієї Церкви зафіксовано лише один такий приклад, і він стався понад 700 літ тому.

То чому ж прихильник консервативних поглядів на розвиток РПЦ, який 19 квітня 2005 р. був обраний замість новоспочилого Івана Павла ІІ (поляка Кароля Юзефа Войтили) зважився на цей крок? Чи тільки поважний вік та поганий стан здоров'я спонукали Предстоятеля РКЦ піти на спочинок?

Зрозуміло, що Ватикан – офіційна резиденція кожного Папи Римського – особливо не поширювався на цю тему. Як і не розповідав, якими аргументами керувалися кардинали на конклаві, під час якого 13 березня того ж року обрали нового лідера церкви – Його Святість Франциска (в миру – Хорхе Маріо Бергольйо, громадянин Аргентини). Але фільм «Два Папи» режисера Фернанду Мейрелліша і кінокомпанії «Netflix» дав відповідь на це запитання. А ще – допоміг кожному осмислити, яким же ж має бути призначення Церкви в сучасному світі, котрий так швидко змінюється…

Папа Римський Франциск – прихильник максимальної адаптації РКЦ до реалій життя. Він не боїться обговорювати тему целібату (безшлюбності) не лише кардиналів та єпископів, але й священиків. Резонно зауважує, що Апостол Петро, від якого веде родовід ця Церква, був одруженим і мав дітей…

Крім цього, нинішній Предстоятель Ватикану гостро виступає щодо посилення боротьби з одностатевим сексом, який собі дозволяють деякі священнослужителі і священнослужительки, а також проти інших застарілих пересторог: наприклад, заборони причастя для розлучених чоловіків і жінок…

А ще їх об’єднує непроста тема війни та ролі духовної особи під час цих драматичних подій. Німець Йозеф Алоїс Ратцінґер у молоді роки був мобілізований у Вермахт і брав участь у Другій світовій війні. Юний монах-ієзуїт Хорхе Маріо Бергольйо, щоб врятувати жертв диктатури, був змушений співпрацювати з лідерами військової хунти…

Головне, що є в цій стрічці, це глибинна мудрість. Вона – і в зображеннях, і в словах. Ось, наприклад, декілька фраз, які пролунали в діалозі двох Пап Римських:

«Сповідь очищає душу грішника, але жертві від цього не легше».

«Озираючись назад, ми ясно бачимо правильний шлях. Але доки по ньому йдемо, блудимо в сутінках своєї душі…».

«Якщо ніхто не винен, значить, усі винні!».

«Ми спостерігаємо глобалізацію байдужості»…

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото з відкритих джерел: афіша кінофільму «Два Папи».

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (603) - 86.3%
Пізно (25) - 3.6%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (29) - 4.1%