Ромко із «Будки суфлера»...

Ромко із «Будки суфлера»...

У сусідньому м. Любліні 6 лютого внаслідок важкої хвороби перестало битися серце одного з лідера легендарного гурту «Будка суфлера» Ромуальда Ліпка. За ним сумують на лише в Польщі, але й на Волині, бо навіть в часи радянського тоталітаризму «Будка суфлера» відкривала нашій молоді музичне вікно в вільний світ...


«Прапор Любліна було приспущено до половини щогли, а міський трубач окрім офіційного гімну в полудень відіграв також мелодію пісні «Тиша»... А потім – один із куплетів легендарної пісні «Йолка, Йолка, пам’ятаєш...», творцем якої був саме Ромуальд Ліпко. Саме так вшановано померлого в ніч із четверга на п’ятницю музиканта і композитора», – деталізували колеги з воєводської газети «Dziennik Wschodni».

Ці зворушливі мелодії також слухало чимало мешканців м. Любліна, які спеціально прийшли на майдан до Ратуші (міськради), щоб вшанувати лідера «Будки суфлера», якого називали просто Ромком.

«Для Любліна це дуже сумний день. Відходить особистість, надзвичайно заслужена для люблінської культури. Ромуальд Ліпко був неперевершеним послом Любліна і, що найважливіше, був особливо відданий Любліну та його культурі», – цитують слова Президента міста Любліна Кшиштофа Жука польські колеги.

Слід зазначити, що «Будка суфлера» виникла в далекому 1969 р. Клавішник і вокаліст Ромуальд Ліпко пристав до неї в 1970 р. Із тих пір двічі розпадалася, але в 2014 р. зібралася знову. Рок-гурт зібрав сотні тисяч людей на своїх концертах, які в часи тоталітаризму зазвичай відбувалися по цей бік залізної завіси.

На Волині «Будка суфлера», на жаль, не виступала жодного разу.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото Мацея КАЧАНОВСЬКІ (газета «Dziennik Wschodni»): церемонія прощання з приспущеним прапором Любліна.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%