Волинь стане глухонімою, сліпою та неписемною?!

Волинь стане глухонімою, сліпою та неписемною?!

Волиняни звернулися в усі можливі інстанції з відкритим листом. Просять центральну владу припинити знищувати місцеве телебачення та радіомовлення. Якщо ж у Києві не почують голосу громади, то прикордонна область виявиться оголеною перед інформаційними атаками інших сил… В такому разі слід негайно створити альтернативний медіа ресурс, а не займатися одними лише гойдалками та вікнами.


Ось текст звернення, який 10 лютого підписали до найвищого керівництва держави та силових структур десятки мислячих людей:

«Президентові України В. Зеленському,

Голові правління ПАТ НСТУ З. Аласанії

Голові Наглядової ради ПАТ НСТУ С. Остапі,

Голові Верховної Ради України Д. Разумкову,

Прем’єр-міністру України О. Гончаруку,

Голові Служби безпеки України І. Баканову.

Лист підтримки регіонального мовлення

Ми, представники громадських організацій, волонтери, учасники ООС, небайдужі жителі Луцька і Волині, звертаємось із закликом негайно зупинити знищення регіонального мовлення у Волинській області, що викличе обмеження виробництва і трансляції місцевих програм про регіон та проблеми місцевих жителів!
Ще два роки тому з ефіру регіонального мовника (на той час Волинської обласної телерадіокомпанії) зникли передачі про економіку, сільське господарство і довкілля. Забуто про видатних волинян, які прославляли свій край та досягали успіхів у тій чи іншій сфері. Тихо й непомітно канула в безодню тема освіти і науки, передачі про і для дітей.
Скорочення мовлення в регіонах в умовах війни з Росією, в тому числі й інформаційної, - це питання національної безпеки. У поліських районах Волині місцеві жителі через Білоруських мовників дивляться та слухають російські теле - і радіоканали, зокрема, ОРТ, Перший національний канал Білоруського радіо. У Ратнівському районі Волинської області, зокрема, розповідають, що білоруси без проблем перекривають Українське радіо…
Що відбувається у відповідь з українського боку, коли є потреба у підсиленні покриття українського регіонального мовлення на кордоні з Білоруссю? Менеджмент ПАТ НСТУ знищує мовлення в регіоні…
За словами члена правління, відповідального за платформу радіо Дмитра Хоркіна, від ранкових регіональних відрізків у будні планують взагалі відмовитися, а регіональні радіо на Першому каналі Українського радіо виходитимуть у будні у відрізках: 12.10- 13.00 і 17.10-18.00. Це півтори години мовлення, бо ранкові відрізки у вихідні Київ забрав у регіонів ще у жовтні 2019 року.
Частка регіонального ефіру у разі скорочення контенту не забезпечуватиме запити суспільства – вона й наразі катастрофічно мала. В умовах зменшення регіонального мовлення громадськість ОБЛАСТІ позбавлена можливості висловитися, а отже і заявити про себе, свої проблеми, скориставшись правом на свободу слова. Тимчасом йдеться про єдиний незалежний мовник, який фінансується з податків українців! НЕ потрібно забувати, що останні живуть і сплачують податки не лише у Києві, а й в регіонах!
Натомість, маємо цілковите ігнорування і громад, і колективів регіональних філій, позаяк нову Концепцію регіонального мовлення керівникам презентували 5 грудня 2019 року вже після її затвердження Наглядовою радою Суспільного мовника. Працівники філій не мали змоги взяти участі в обговоренні цієї концепції, що є порушенням ст. 245 Кодексу законів про працю.
На сьогодні є небезпека, що про життя Волинської області на місцях дізнаватимуться лише з коротких інформаційних сюжетів, а в загальнонаціональному потоці ці новини про Волинь загубляться взагалі. Регіональний канал набуває рис кореспондентського пункту, загроза перетворитися в який зростає чи не щодень, зважаючи на експерименти та «реформи» менеджменту Суспільного.
Незрозуміло чому, майже при повному фінансуванні Суспільного скорочується штат працюючих у філії з 92 (на Волині) до 47 осіб? І найбільше постраждає радіо, на якому в новому штаті залишиться троє журналістів.
Така ситуація спостерігається в усіх регіональних філіях, тож катастрофа розгорається на території всієї України.
Просимо переглянути Концепцію регіонального мовлення ПАТ «НСТУ» на 2020–2021 роки, адже вважаємо, що вона обмежує права регіонів у питанні мати свого незалежного мовника».

Слід зазначити, що ні попередня, ні нинішня влада не виконала законодавство про підтримку розвитку роздержавлених друкованих мас-медіа, а також не захистила їх від свавілля місцевих чиновників. У результаті кілька газет узагалі припинили існування, інші виживають за рахунок інших джерел підтримки. В області, єдиній в Україні, скасовано регіональну програму розвитку ЗМІ Волині, що також не сприяє посиленню ролі та значенню вітчизняної сфери масової комунікації.

Якщо ж НСТУ остаточно вирішить фактично ліквідувати мовлення на рівні областей, то не залишається іншого варіанту, як скористатися досвідом Львівської області та створити самостійний та незалежний від Києва Медіа-центр із сегментами радіо, телебачення, газет і сайтів.

Але для цього потрібне розуміння місцевої волинської влади, що не одними гойдалками чи пластиковими вікнами повинні депутати займатися…

Роман УСТИМЧУК.

На фото з відкритих джерел: логотип Суспільного радіо, котре може припинити існування.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 12.1%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (32) - 55.2%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (14) - 24.1%
Мене це не стосується. (3) - 5.2%