Ордени, квіти, сльози...

Ордени, квіти, сльози...

Урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан відбулися 15 лютого в обласному академічному музично-драматичному театрі імені Тараса Шевченка. З цієї нагоди до волинян також звернувся голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко.


У залі облмуздрамтеатру зібралися наші земляки, які виконували свій військовий обов’язок на території інших держав, більшість з яких – ветерани війни в Афганістані, а також представники місцевої влади, громадськості та ЗМІ. До участі у заходах долучилися виконувач повноважень Луцького міського голови, секретар міськради Григорій Пустовіт, його радник Ігор Поліщук, заступниця голови облдержадміністрації Світлана Мишковець, голова облосередку ветеранів війни в Афганістані, депутат облради Григорій Павлович та інші офіційні особи.

В рамках тематичного концерту «Афган у долях наших» воїни-інтернаціоналісти згадали загиблих побратимів та вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання. Волинян, які виконували свій військовий обов’язок на території інших держав і сьогодні продовжують приймати активну участь у розвитку волинського краю, відзначили нагородами. Зокрема, відповідним указом Президента Володимира Зеленського рденом «За заслуги ІІІ ступеня» нагороджено голів Ківерцівської та Луцької районних організацій Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), учасників бойових дій в Афганістані В’ячеслава Гордіюка та Миколу Шевчука. Нагороди будуть вручені пізніше.

За вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, мужність і самовідданість, виявлені під час виконання військового обов’язку, патріотичне виховання молоді, активну громадську діяльність та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав нагороджено й інших волинян, учасників бойових дій, активістів Волинської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану. Зокрема,  Почесну грамоту облдержадміністрації Світлана Мишковець вручила Ігореві Гнетньову та Віталієві Кушніру.

Подяку голови облдержадміністрації оголошено Володимирові Дорохіну, Георгію Гомону та Олександрові Круподері.
«Аби вшанувати пам'ять загиблих героїв, на закінчення святкового дійства учасників урочистостей запросили покласти квіти до пам’ятного фотостенду «Волинські Герої Небесної Сотні» – «Загинули за єдність України», Центральної стели, пам’ятників Героям Небесної Сотні та Воїнам-інтернаціоналістам на Меморіальному комплексі «Вічна Слава», а також до Меморіальної дошки уродженцю Луцька воїну-інтернаціоналісту, Герою Радянського Союзу генерал-майору Віктору Карпухіну.

Урочистою ходою воїни-інтернаціоналісти, представники влади та громадськість міста пройшли від Театрального майдану Луцька до Меморіального комплексу «Вічна Слава», де після покладання квітів відбулося закриття урочистостей виконанням Гімну України.
Опісля для ветеранів-афганців та інших воїнів-інтернаціоналістів була організована «солдатська кухня», – деталізував Відділ інформаційної політики облдержадміністрації

Цього ж дня до волинян звернувся і голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко:

«Дорогі воїни-інтернаціоналісти!Шановні волиняни!

Сьогодні ми віддаємо данину глибокої поваги тим, хто здійснював миротворчу місію на території інших держав, хто проявив стійкість, мужність і з честю виконав поставлені завдання. Тисячі військовослужбовців віддали свої життя, виконуючи військовий обов’язок.

Особливою віхою у вітчизняній історії є участь наших співвітчизників в афганській війні. За час, що минув з моменту виведення радянських військ з Афганістану, цій війні давалися неоднозначні оцінки. Неоголошена і несправедлива, афганська війна залишила після себе глибокі рани та нестаріючу пам’ять. І що б не говорили про ті події, для країни і для народу воїни-афганці назавжди залишаться справжніми патріотами, готовими пожертвувати собою для захисту національних інтересів.

Звертаючись до вас, шановні воїни-інтернаціоналісти, хочу сказати: ви зуміли довести, що вас об'єднує не лише спільна радість перемог та гіркота втрат, а й узи військового братерства, які ви зміцнили в цивільному житті. Ваші заслуги визнані на державному рівні, а ви самі стали прикладом для молодого покоління.

І сьогодні, дивлячись правді у вічі, ми зобов'язані аналізувати і враховувати уроки афганської війни. Адже вона вкотре підтвердила – ніхто не має права втручатися в життя іншої країни, насаджувати свої інтереси та ідеологічні міркування.

Щира подяка усім, хто пройшов Афганістан, усім, хто не зламався, хто зміг піднятися і продовжує жити і працювати на благо своєї країни. Україна і сьогодні потребує таких людей, які вміють долати труднощі та вирішувати найскладніші завдання. Висловлюю вдячність ветеранським організаціям воїнів-афганців, які своєю активною діяльністю сприяють патріотичному вихованню молоді, підтримують колег та членів сімей загиблих.

Міцного здоров'я вам усім, благополуччя, миру і спокою!».

Зрозуміло, що вшанування полеглих українців під час виконання бойових завдань на території інших держав викликало й гіркі сльози спогадів про тих хлопців, які не повернулися з війни. І гордості за тих Героїв, які в наш час стримують агресію російських окупантів на Донбасі.

Світлана КОМА.

На фото відділу інформаційної політики облдержадміністрації: на луцькому Меморіалі «Вічна Слава» виступає головаВолинської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану, депутат облради Григорій Павлович.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 9.4%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (20) - 62.5%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 15.6%
Мене це не стосується. (2) - 6.3%