Два таємничих обсерватори

Два таємничих обсерватори Саме там – в основному та резервному спецмедзакладах – під охороною нацгвардійців і поліцейських будуть 14 днів проходити карантин українці та іноземці, котрих привезуть із ураженого коронавірусом Китаю 19 чи 20 лютого. Конкретні місця цих «обсерваторів» не вказують, щоб не сіяти паніку в суспільстві...


Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко на брифінгу 17 лютого спробував розповісти про алгоритм обстеження 49 громадян України та 25 іноземців, яких спецавіарейсом евакуюють із Китаю.

«Сплановано всі заходи, сьогодні на урядовому оперативному штабі затверджений алгоритм прийому, супроводу і поселення українців в обсерваторі, а також відпрацьовано й виділено кошти з резервного фонду бюджету для утримання евакуйованих осіб впродовж щонайменше 14 днів в ізоляції і без контакту із оточенням на території України», – розповів він.

«Рейс із місця буде супроводжувати команда нашої установи в Міністерстві охорони здоров’я, яка опікується медициною катастроф, медики весь час перебуватимуть на борту і в подальшому ці ж медики будуть проводити медико-санітарне спостереження як мінімум двічі на день серед всіх, хто перебуває в обсерваторі. Додатково всі, хто перебуває в обсерваторі, матимуть контакти медичних працівників, щоб у разі погіршення їхнього стану здоров’я або появи симптомів, які можуть свідчити про розвиток гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, їх було госпіталізовано в інфекційний стаціонар, боксоване відділення, де буде надаватися медична допомога і проводитися подальша діагностика», – каже урядовець, якого цитують колеги з «Радіо Свобода».

А де розміщуватимуть евакуйованих?

Стосовно закладів (для обсервації та лікування – ред. «Радіо Свобода»), то «є визначені два заклади, назву я не можу озвучити, але у них ведеться підготовка». Один основний, один резервний на випадок, якщо щось станеться під час евакуації», – відповів представник МОЗ на питання одного з журналістів.

«Віктор Ляшко пояснив відмову розкрити дані щодо медичних закладів бажанням міністерства уникнути «панічних настроїв у суспільстві», – наголошує «Радіо Свобода».

Крім цього, пресслужба Міністерства охорони здоров'я 17 лютого повідомила, що після приземлення літак відразу відправлять на санітарну стоянку, а митні процедури здійснюватимуться у костюмах біозахисту.

«Пасажирів і членів екіпажу під охороною окремим транспортом на 14 днів перевезуть у спеціальну зону карантину.

«Медики, які супроводжували рейс, продовжать свою роботу і забезпечать медико-санітарне спостереження в обсервації. Місце також буде під цілодобовим захистом працівників Національної гвардії і Нацполіції», – зазначило джерело порталу «Лівий берег» в МОЗ.

Тож цілком імовірно, що один із «обсерваторів» може бути й на Волині.

А може й не бути...

За словами Віктора Ляшка, алгоритм роботи обсерватора передбачає участь як МОЗ, так і регіональних управлінь охорони здоров’я. Відтак, як мінімум начальник облздоровуправління Ігор Ващенюк точно знає, будуть підозрілі пацієнти в нашій області чи ні. Але зрозуміло, що він цього не скаже...

А що панічні настрої поширюються, підтверджує масова акція протесту в с. Шкло Яворівського р-ну сусідньої Львівщини, де громада рішуче виступила проти розміщення евакуйованих із Китаю в місцевому санаторії «Шкло»...

Як бачимо, безпека про власне життя перевершила всі християнські чесноти, тому здорові українці в Україні буквально шарахаються від здорових українців із Китаю, переживаючи, що ті заражені та передадуть інфекцію іншим і зовсім не переймаючись долею нещасних людей...

Ну, а влада діє традиційними методами: замість проведення дієвої інформаційної роботи щодо коронавірусу, наклала на тему обсерваторів табу таємності.

Роман УСТИМЧУК.

На фото «Радіо Свобода»: медичні працівники та пацієнт в ізольованій палаті Червоного Хреста в Ухані, Китай, 16 лютого 2020 р.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (7) - 13.7%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (28) - 54.9%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (11) - 21.6%
Мене це не стосується. (3) - 5.9%