Базарна бацила коронавірусного протесту

Базарна бацила коронавірусного протесту

Львівська обл. була єдиною з західноукраїнських, де на президентських виборах більшість проголосувала за Петра Порошенка, а не за Володимира Зеленського. Сусідня область продовжує демонструвати антагоністичне ставлення до центральної влади, що б вона не робила. Тому протест проти «уханьських українців» не став виключенням.


Слідом за Тернопільщиною громада біля м. Львова виступила рішуче проти можливого розміщення тут на 14-денний карантин 49 українців і 25 іноземців, яких 20 лютого привезуть із китайської провінції Ухань, де джерело розповсюдження корона вірусом. І хоча жоден із цих громадян не хворий, на Батьківщині ніхто і ніде не хоче їх приймати на обстеження.

Тому 19 лютого 2020 р. у Львівський обласний госпіталь інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи, що у Винниках, прийшли місцеві жителі і забарикадували в'їзди і виїзди з території медзакладу.

«Люди збудували барикаду біля воріт госпіталю. Тимчасово з території не давали проїзду навіть знімальній групі, однак, після виклику поліції, випустили, – інформує «Лівий берег». – Учасники протесту заявили, що «хвилюються за своїх дітей», тому не хочуть, щоб у їхній населений пункт привозили українців із охопленого коронавірусом Уханя».

Паніка почалася в середу вранці, коли з госпіталю почали евакуювати пацієнтів, пише портал «Zaxid.net».

«Якщо ми відпустимо всіх хворих, хто нас захистить? Хворих немає, порожній госпіталь – завозьте, кого хочете. Ми будемо стояти до кінця. У нас іншого виходу немає. Тому що ми залишимося без роботи. Ніхто нічого не пояснює, сказали – евакуація», – зазначила співробітниця госпіталю. Пізніше у Львівській облдержадміністрації повідомили, що на базі госпіталю ветеранів воєн і репресованих у Винниках відбулися навчання медиків з готовності лікарні до госпіталізації хворих із китайським коронавірусом Covid-19. Цю інформацію підтвердило і керівництво госпіталю.

Гендиректор госпіталю Максим Прикупенко заявив:

«Пацієнти, які мали бути виписані, були виписані додому. Всіх інших пацієнтів за необхідності переводили в інші лікувальні установи області та міста. У мене є інформація, що до нас на карантин пацієнтів із літака не привезуть. Заклад не готовий прийняти людей на карантин. У нас справді багато пацієнтів».

Але ніхто нікому не вірить, тому пікети біля шпиталю стоятимуть цілу ніч.

Це, власне, нагадує ситуацію на частині луцького базару, де певна частина громадян не хоче брати до уваги жодні інші аргументи і намагається відстояти свої інтереси в будь-який спосіб.

…Держава починає руйнуватися саме зі стихійних безладів та організованого кимось беззаконня. А ще через погану інформаційно-роз'яснювальну роботу влади, яка не донесла до свідомості громадян, що двотижневе обстеження співвітчизників із Китаю нічим не загрожує всім іншим співгромадянам.

Світлана КОМА.

На фото з порталу «Zaxid.net».: протест у Винниках.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 7.7%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (12) - 23.1%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (30) - 57.7%
Мене це не стосується. (0) - 0%