Від студентської мрії до Фронтери

Від студентської мрії до Фронтери

Елла Яцута поділилася своєю історією успіху із студентами факультету філології та журналістики СНУ ім.Лесі Українки.

Зустріч студентів із видавчинею та культурною менеджеркою Еллою Яцутою відбулася у понеділок, 24 лютого. Організаторами були Наталія Благовірна, Олена Кошелюк та кафедра соціальних комунікацій. 


Елла Яцута - випускниця факультету філології та журналістики СНУ ім. Лесі Українки, культурна менеджерка, засновниця фестивалю “Фронтера” та мистецького об'єднання “СтендаЛь”. 


Гостя у невимушеній, дружній атмосфері розповіла студентам про свій шлях успіху, який розпочався шість років тому.  


Усе розпочалося із Форуму видавців у Львові, пригадує Елла. Саме там вона надихнулася зробити щось подібне у Луцьку. Першим серйозним кроком до втілення своєї ідеї дівчина вважає запрошення до Луцька Любка Дереша. Після цього одразу ж дає першу пораду: якщо немає коштів, то застосовуйте зв'язки. Також вона із усмішкою згадує як не наважувалася підійти і заговорити з письменником. Проте саме це запрошення стало великим кроком вперед до здійснення мрії. Зустріч із читачами відбулася.  


Засновниця мистецького об'єднання “СтендаЛь”, пояснює чому саме таку назву обрали: “Більшість разів, коли у мене запитували чому така назва, я вигадувала будь-які легенди, наприклад, про синдром Стендаля, німецьке містечко Штендаль, де жили старі письменники. Але якщо сказати щиро, Стендаль - це чорне і червоне, це всі знають. Таня Бондарук любила носити червоні сукні, а я - чорні. І ми подумали, що це буде класно, якщо ми на всіх подіях будемо ходити одягнені в червоному і чорному, це і буде Стендаль”. 


“Або зараз, або ніколи” - саме ця фраза супроводжує весь творчий шлях Елли і звідси дівчина формує наступну пораду: “не боятися”. Саме такою думкою вона керувалася, коли до Луцька почала запрошувати Макса Кідрука, Андрія Любку, Юрія Макарова 


Серйозним кроком вважає запрошення Сергія Жадана до Луцька у 2014 році. Приємною несподіванкою для неї стало те, що він погодився приїхати не лише із презентацією, а й з концертом. Дівчина пригадує, що на підготовку було лише десять днів. Саме на концерті Сергія Жадана Елла Яцута познайомилася із президентом корпорації “Meridian Czernowitz” - Святославом Померанцевим, який згодом надихнув її на створення фестивалю. Через кілька місяців після цієї зустрічі Елла Яцута почала співпрацю із Meridian Czernowitz”. І вже 2016 року з'явився фестиваль “Meridian Lutsk”. 

Дівчина зізнається, що було страшно, бо це інший рівень, письменники інших країн, які розмовляють іншою мовою. Тому вона радить завжди бути готовим  до всього, адже бувають ситуації, коли люди не сприймають того, що відбувається. Але самі такі моменти, на думку гості, загартовують організатора. 


Також Елла розповідає про те, що однією з причин припинення співпраці із Meridian Czernowitz” було те, що вона розуміла, що “Meridian Lutsk” це не те, що потрібно місту, є багато цікавих видавництв, авторів, які хотілося б презентувати, але це було неможливо, поки “Meridian Lutsk” був франшизою іншого фестивалю. 


“Коли ти припиняєш роботу із такою компанію, це означає, що ти маєш вигадати щось ще крутіше, щось, що не буде схоже на інші фестивалі, які відбуваються в Україні” - розповідає менеджерка. Так і з'явився фестиваль “Фронтера”.  


“Назву нам вигадав Кідрук. Він хотів так назвати свій роман. Думав, що фестиваль провалиться і назва залишиться для нього” - з посмішкою пригадує Елла.  


Фронтера - це територія біля кордонів, яка зазнає симбіозу, поєднання, протистояння, яке з'являється тільки на цій території. У фестивалі “Фронтера” якраз це і показали, як  різні культури співіснують в одному інформаційному просторі.   


Організаторка зізнається, що, під час підготовки до фестивалю, недостатньо уваги приділяє роботі із волонтерами, занадто пізно починає вчити їх, що потрібно робити і через це можуть виникати певні проблеми. Для запобігання таких ситуацій цього року хочуть робити курси культурного менеджменту для волонтерів за пів року до початку фестивалю. 


На завершення своєї доповіді Елла Яцута анонсує, що 27-28 червня цього року буде фестиваль дитячої і підліткової літератури. Він буде у зовсім іншому форматі, ніж Фронтера. Зараз організаторка працює із Інститутом Книги якраз над обговоренням концепції заходу.  


Фінальною порадою менеджерки є порада: “Якщо ви хочете робити щось, то не слухайте тих, хто каже, що так не можна, просто робіть. Будуть проблеми - це нормально. Те, що ти робиш рівноцінно до кохання. Нічого тебе так не спопеляє, але нічого не дає тобі такого сильного енергетичного приливу, як твоя втілена ідея.”. 

  

Наш кор.

Фото авторки.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Чи справилася б центральна влада з епідемією коронавірусу без підтримки органів самоврядування Волині?

Звичайно, адже вона використала для боротьби з Covid-19 весь потрібний державний ресурс. (3) - 9.4%
У Києві тільки імітують бурхливу діяльність. Насправді під прикриттям коронавірусом вирішують інші справи. (20) - 62.5%
Якби не місцеві ради, то епідемія б стала масовою. (5) - 15.6%
Мене це не стосується. (2) - 6.3%