Про «лондонських денді» і лікарню у Володимирі-Волинському…

Про «лондонських денді» і лікарню у Володимирі-Волинському…

Фрагмент великого інтерв'ю з Володимир-Волинським міським головою Петром Саганюком.


Як відомо, у Міністерство охорони здоров'я, яке очолює Зоряна Скалецька (перебуває на карантині в санаторії «Нові Санжари» на Полтавщині разом із евакуйованими з Китаю) від Волині перелік 7 медзакладів, які рекомендовано наділити статусом «опорних», що передбачає певні фінансові та структурні преференції. Але в ньому відсутнє міське територіальне об'єднання Княжого граду? Чому так сталося?

Під час недавньої зустрічі з Володимир-Волинським міським головою Петром Саганюком пролунало таке пояснення:

«Мабуть, це можна пояснити лише суб'єктивною позицією начальника обласного управління охорони здоров'я Ігоря Ващенюка… Якщо наша лікарня за всіма показниками – п'ята на Волині, то якого милого вона не потрапила в перелік семи опорних? Чому не враховано цього об'єктивного показника? По-друге, чому проігноровано географічне розташування нашого медзакладу біля самісінького кордону з Польщею, куди і звідки щодня прямують тисячі людей, які повинні знати, що у м. Володимирі-Волинському їм можуть надати всі види допомоги? І – найголовніше: у Княжому граді дислокується потужне і велике військове з'єднання! Я не маю права називати точну кількість військовослужбовців, але їх не одна тисяча… Тут живуть і їхні сім'ї… Всі вони потребують медичного обслуговування, як і звільнені в запас, військовослужбовці, котрі отримали нівалідність! Чому ця обставина не врахована Ігорем Ващенюком. Якого, мабуть, треба відправити на фронт, туди, де мій онук-танкіст служить, щоб він краще усвідомив реалії?! Кажуть, що військовослужбовці з Володимира-Волинського можуть скористатися послугами Луцького військового шпиталю. По-перше, це далеко. По-друге, цей госпіталь недавно згорів. По-третє, як туди взагалі можуть потрапити ветерани і родини військовослужбовців? Тому я особисто і більшість депутатського корпусу переконані, що лікарня в нашому місті мусить мати статус опорної. Саме для цього недавно в Міністерство охорони здоров'я України їздила наша делегація разом із народним депутатом України від Володимир-Волинського округу №19 Ігорем Гузем. Сподіваємося, що ці «залізні аргументи» буде враховано».

У цьому контексті виникає питання щодо взаємодії обласних органів влади з Володимир-Волинською міськрадою… Чому не враховуються реальні обставини, ігнорується позиція місцевого самоврядування?

«Мабуть, через те, що обласне начальство рідко їздить в міста та райони Волині, а тому майже не орієнтується в реаліях сьогодення. Той самий Ігор Ващенюк, перш ніж складати список опорних лікарень, якби побував у нашій мехбригаді, якби відвідав, як я, 22 родини полеглих Героїв, якби поспілкувався з інвалідами бойових дій, він би, може, інакше діяв. Як так може бути?! Навіть не зателефонував ніхто! Склали листа з переліком, відправили тишком-нишком у МОЗ і – хоч трава не рости?! Знаєте, сидіти в Луцьку як лондонському денді – це одне. Працювати з органами місцевого самоврядування на благо області – зовсім інше! Та й заступники голови облдержадміністрації повинні ефективніше працювати на місцях, бо, знаєте, стрічки перерізувати на відкритті тих чи інших об'єктів чи квіти покладати з нагоди знаменних дат, це одне. А жити реальними потребами Волині – зовсім інше!», – вважає Петро Саганюк.

У цьому контексті «Волинська газета» готова надати усім причетним до формування списку опорних медзакладів висловити свої аргументи щодо притеріїв та прицнипів цього процесу.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото Ольги КОНОНЧУК: на в'їзді у Княжий град.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 7.7%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (12) - 23.1%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (30) - 57.7%
Мене це не стосується. (0) - 0%