Сторінками минулого 20.02.2020

Сторінками минулого 20.02.2020  

90 років тому
Революційний Щурин

«Створений в селі підпільний осередок КПЗУ почав активно діяти. Перед виборами 1930 р.  в селі провели передвиборний мітинг. Комуністи закликали понад  300 селян зі Щурина, Ясенівки та Райміста до «боротьби проти фашистської диктатури, проти класових ворогів, фабрикантів і купців, поміщиків та куркулів, проти соціал-фашистських агентів».
(«Світло Жовтня», 1969 р.).
На фото з архіву: дорожній знак на виїзді з с. Щурин Рожищенського р-ну.

30 років тому
130 депутатів

«Складна виборча система виборів депутатів місцевих рад передбачає, що переможець повинен набрати більше половини голосів громадян, які проголосували. Тому 4 березня вдалося обрати лише 76 депутатів облради із 130 передбачених. 18 березня відбулося повторне голосування, вдалося обрати ще 49 депутатів, але в 5 округах (Любитівський №79, Чаруківський №91, Головненський №97, Шацький №103 і Луківський №129)  жоден із лідерів не набрав достатньої кількості голосів, і третій тур тут призначили вже на 22 квітня.  Із 125 депутатів 96 були членами КПРС, 30 представляли апарати партійних і комсомольських органів, робітників обрано лише 10».
(«Радянська Волинь», 1990 р.).

20 років тому
«Золота Фортуна»

«Серед 135 лауреатів IV Міжнародного рейтингу популярності та якості «Золота Фортуна» одним із небагатьох міських голів виявився очільник м. Луцька Антон Кривицький, якого недавно нагороджено ще й орденом «За розбудову України» імені Михайла Грушевського. Звертаючись до переможців, Президент Леонід Кучма охарактеризував лауреатів так: «Це непересічні особистості, конкретні і плодотворні справи яких грають важливу роль в процесах, які відбуваються в державі».
(«Віче», 2000 р.).

10  років тому
Юля і луганчани

«Дві з трьох бригад луганських прохідників, які будують шахту №10 «Нововолинська», через відсутність фінансування поїхали додому. Третя теж втомилася без зарплати, тому, як каже голова теркому профспілки працівників вугільної промисловості Юрій Калістратов, мабуть, теж скоро повернеться на Донбас. А все тому, що за 20 років спорудження найсучаснішої і найперспективнішої в державі копальні завжди були перебої з фінансуванням, та зараз вони – критичні. Глава уряду Юлія Тимошенко обіцяла виділити мільярдні асигнування, щоб до Різдва 2010 р. ввести довгобуд в експлуатацію. Але грошей так і не дочекалися…  Якщо їх не буде зовсім, шахту доведеться затопити. А в місті гірників знову ширяться чутки про… приватизацію цього стратегічного об’єкта».
(«Волинська газета», 2010 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

«Боротьба влади з коронавірусом SARS CoV-2 – це…

Ефективна протидія смертоносній інфекції. (4) - 7%
Нездатність адекватно реагувати на загрози. (13) - 22.8%
Відволікання уваги від чогось важливішого. (31) - 54.4%
Мене це не стосується. (3) - 5.3%